Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2000-12-03

Twardo z dilerami

Ostrowiecka policja robi wiele, by powstrzymać rozwijające się w naszym mieście zjawisko narkomanii. Czy w tym dziele mogą jej pomóc zaostrzone przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii? [...] Ostatnie zmiany w tej ustawie, przewidują odpowiedzialność już za samo posiadanie choćby najmniejszej ilości narkotyków. Wydawać by się mogło, że to doskonały oręż dla policji do walki z dilerami.
- Czasami mam wątpliwości, czy nie lepiej jednak leczyć narkomanów zamiast ich karać - dodaje komendant Broda. Ustawa nakłada na nas jednoznaczny obowiązek karani akażdego, u kogo znajdziemy choćby najmniejszą ilość narkotyku. Będziemy ten zapis realizować, ale nie wiem jakie będą tego skutki. Na pewno w statystykach zajdą poważne zmiany, odnotujemy wzrost tego typu przestępczości, choć tak naprawdę niewiele się zmieni.
Zdaniem komendanta Brody, w walce z narkomanią niezbędne jest współdziałanie wszystkich podmiotów mających kontakt z młodzieżą. Policja zatrzymując osoby podejrzane o naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, dotyka jedynie wierzchołka góry lodowej, czyli tego, co się już stało. Rodzina, szkoła, kuratorzy, kościół, organizacje społeczne mogą działać profilaktycznie.
/ m.W /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 44651 razy,
ostatnio: 2021-04-17 09:21:41
Skomentuj artykuł:
Powrót