Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2018-01-08

Bodzechów stawia na ekologię

Mieszkańcy gminy Bodzechów mogą się ubiegać o dotację na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska. Dofinansowanie można będzie dostać na wymianę urządzenia grzewczego w budynkach mieszkalnych.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Dotacja celowa będzie udzielana na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska polegającej na wymianie urządzenia grzewczego opalanego węglem lub koksem, na ekologiczne urządzenie grzewcze takie jak: piec gazowy, piec elektryczny oraz piec opalany ekologicznym paliwem stałym.
O wsparcie mogą się ubiegać właściciele bądź osoby, którym przysługuje inny tytuł prawny, ale jedynie na nieruchomości położone na terenie gminy Bodzechów.
Wysokość dotacji wynosi 50% kosztów inwestycji, ale nie więcej niż 2 tys. zł. Przy obliczaniu wysokości wsparcia uwzględniane będą koszty inwestycji poniesione przez inwestora po podpisaniu umowy o udzielenie dotacji, wykazane fakturami czy rachunkami, potwierdzającymi zakup i montaż urządzenia grzewczego.
W przypadku ubiegania się inwestora o dofinansowanie przedmiotowej inwestycji z innych środków publicznych wysokość dotacji przyznanej przez gminę Bodzechów wynosić będzie 50% kosztów inwestycji niesfinansowanych z innych środków publicznych, ale nie więcej jak 2 tys. zł, a łączna wartość dofinansowania ze wszystkich źródeł nie może przekroczyć 90% wartości zadania.
Wnioski będą przyjmowane do 31 października, a ich liczba jest ograniczona.
- Zapraszamy mieszkańców do korzystania z programu. Wymiana źródeł ciepła na bardziej ekologiczne przyczyni się do poprawy jakości powietrza na terenie naszej gminy- stwierdza wójt Jerzy Murzyn.
Więcej informacji na temat dotacji można uzyskać w Urzędzie Gminy Bodzechów, w pokoju numer 22. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 31574 razy,
ostatnio: 2022-06-26 14:31:23
Skomentuj artykuł:
Powrót