Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-11-12

Patriotyczne spotkanie w szkole

Gminne obchody Święta Niepodległości w Waśniowie rozpoczęły się od wizyty na cmentarzu parafialnym w Waśniowie. Tam delegacje na czele z wójtem Krzysztofem Gajewskim złożyły kwiaty na grobach poległych za Ojczyznę.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Następnie odbyła się uroczysta msza święta w miejscowym kościele. Wzięli w niej udział w przewodniczący sejmiku Arkadiusz Bąk, wójt Krzysztof Gajewski, radny powiatowy Grzegorz Kazimierski, delegacja kombatantów, wspólnie z Barbarą Piwnik- wiceprezesem Zarządu Wojewódzkiego Światowego Związku Żołnierzy AK w Kielcach oraz delegacje z Nadleśnictwa Ostrowiec i Nadleśnictwa Łagów.
Przy ołtarzu wartę honorową zaciągnęły poczty sztandarowe Polskiego Stronnictwa Ludowego, jednostek OSP, szkół. O przepiękną oprawę nabożeństwa zadbał chór parafialny "Con Anima".
Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole w Waśniowie. Z okolicznościowym programem wystąpiła młodzież miejscowej szkoły. Goście obejrzeli film "Fotografista" o Feliksie Konderko, który był między innymi żołnierzem Zgrupowań Partyzanckich "Ponurego". G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10604 razy,
ostatnio: 2020-11-23 19:33:26
Skomentuj artykuł:
Powrót