Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-10-31

Nowa droga w Sobótce

W Sobótce oddana została do żytku nowa wyremontowana droga. W uroczystym odbiorze odcinka drogi udział wzięli: członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Marek Szczepanik, radna Sejmiku, Ewelina Bień, starosta opatowski, Bogusław Włodarczyk, burmistrz Ożarowa, Marcin Majcher oraz Krystyna Wieczorek - przewodnicząca Rady Miejskiej w Ożarowie.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Prace remontowe na odcinku Sobótka - Kolonia Sobótka - Bugaj zostały zakończone. Mieszkańcy nie ukrywają zadowolenia i zgodnie zaznaczają, że remont tego odcinka był bardzo potrzebny, a wszelkie prace przebiegły sprawnie i bez zbędnych utrudnień.
- Ta droga dla nas jest bardzo ważna - mówią mieszkańcy. - Jeszcze niedawno tonęliśmy tu w błocie, po każdych opadach deszczu. Musieliśmy brać gumowce, by dojść do szosy. Gdy jechaliśmy ciągnikiem, koła zapadały się w błocie i nie można było przejechać. Ta droga otwiera przed nami nowe możliwości.
O tym, jak ważna i potrzebna inwestycja została w gminie Ożarów wykonana mówił również burmistrz Marcin Majcher.
- To bardzo ważna droga ze względów komunikacyjnych - powiedział burmistrz Marcin Majcher. - Usprawnia dojazd między mieszkańcami, ich zabudowaniami gospodarczymi, ale też umożliwia dojazd do uprawianych pól. To grunty pierwszej klasy, o bardzo intensywnej uprawie rolnej. Po niewielkich nawet opadach deszczu trudno było do nich dojechać. Oczekiwania mieszkańców były więc ogromne. Cieszę się, że drogę udało się zrealizować.
Nowa nawierzchnia asfaltowa ma ponad 3 kilometry długości oraz 6 metrów szerokości. Odbudowa drogi gminnej kosztowała 1 mln 78 tys. zł. Gmina Ożarów wykorzystała przy remoncie oprócz swoich zasobów finansowych również dotację zewnętrzną w wysokości 638 tys. zł, pochodzącą ze środków unijnych Programu Regionalnego Obszarów Wiejskich.
- Droga w Sobótce jest ważna, bo dotyczy naszych mieszkańców - powiedział członek Zarządu Województwa Marek Szczepanik. -Ludzie muszą mieszkać w coraz lepszych warunkach. Wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego od wielu lat jest kierowane do małych miejscowości, właśnie na polepszenie warunków życia mieszkańców. Z Regionalnego Programu Operacyjnego, którym dysponujemy, wsparcie dla dróg lokalnych jest obecnie niemożliwe jak to było w poprzedniej perspektywie 2007-2013. Dysponujemy jednak środkami z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, chociaż są one są bardzo ograniczone i jest ich niewielka ilość. Udało nam się jednak tak je rozdysponować, że okazały się na ten moment wystarczające. I mogły też trafić do takich małych miejscowości jak Sobótka.
Za wykonaną inwestycję w imieniu władz powiatowych podziękował starosta opatowski, który jednocześnie podkreślił, że wszystkie inwestycje drogowe w powiecie opatowskim, zarówno te prowadzone przez samorząd gminny jak i powiatowy są bardzo potrzebne i znacznie poprawiają bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się pomiędzy miejscowościami.
- Przez ostatnie lata z ramienia samorządu powiatowego uczestniczyłem w wielu odbiorach dróg. Takie inwestycję są bardzo ważne. Bardzo cieszy mnie fakt, że kolejne kilometry dobrze wykonanych dróg pojawiły się na drogowej mapie powiatu opatowskiego. A o potrzebie tej znaczącej inwestycji świadczą zadowolone i uśmiechnięte twarze mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy korzystają z wyremontowanego odcinka drogi - powiedział starosta opatowski, Bogusław Włodarczyk. Katarzyna Kaszluga
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11303 razy,
ostatnio: 2020-12-02 00:36:35
Skomentuj artykuł:
Powrót