Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-10-31

Odwiedzili powiatowe jednostki

W powiecie opatowskim gościł członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Marek Szczepanik. Wspólnie ze starostą opatowskim, Bogusławem Włodarczykiem oraz radnymi Eweliną Bień i Anetą Bławat odwiedzili jednostki powiatowe.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Podczas ostatniej wizyty członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Marek Szczepanik odwiedził Placówkę Opiekuńczo - Wychowawczą typu specjalistycznego, która od niedawna ma swoją siedzibę przy ulicy Słowackiego w Opatowie. Goście odwiedzili również Warsztat Terapii Zajęciowej.
- Ostatnio odnowiliśmy i przebudowaliśmy budynek na ulicy Słowackiego tak, aby stworzyć jak najlepsze warunki dla podopiecznych, tych dwóch prowadzonych przez nas instytucji - mówił starosta opatowski, Bogusław Włodarczyk.
Kolejny punkt wizytacji stanowiła Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza nr 1 w Opatowie. Tam członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz radna Sejmiku, Ewelina Bień obejrzeli przygotowane dla dzieci sypialnie, pokój do zabawy oraz jadalnię. Ciekawym i bardzo miłym punktem wizyty były również odwiedziny Żłobka "Raj Malucha, który prowadzony jest przez Stowarzyszenie "Nasze Kobylany". W odwiedzanych instytucjach na najmłodszych w trakcie spotkania czekała słodka niespodzianka, za którą dzieci podziękowały licznymi uściskami.
Goście od podszewki poznali funkcjonowanie jednostek samorządu powiatowego. Przekonali się również jak wykorzystywane są fundusze zewnętrze.
W powiecie opatowskim w ostatnich latach władze stawiają nacisk na przede wszystkim inwestycje związane z polepszeniem jakości życia mieszkańców.
- Stworzenie godnych warunków dla podopiecznych i osób niepełnosprawnych znajdujących się w placówkach i ośrodkach na terenie powiatu, to dla nas bardzo ważne. Przez swoje obecne działania staramy się poprawić infrastrukturę ośrodków dla osób, które nie są w stanie samodzielnie się poruszać. Przez ostatnie lata modernizacji i termomodernizacji poddaliśmy wiele ośrodków. Inwestycje pomagają zmniejszyć koszty utrzymania, a co za tym idzie mamy więcej funduszy do przeznaczenia na kadrę pracującą - mówi Bogusław Włodarczyk, starosta opatowski.
W tym momencie powiat opatowski realizuje inwestycje na ponad 24 mln zł. Są to m.in. budowa Punktu Kultury, Rekreacji i Wypoczynku w Opatowie, programy aktywizacyjne i pomocowe dla osób potrzebujących, projekty mające podnieść efektywność kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych, prace poprawiające infrastrukturę drogową oraz modernizacja ośrodków i placówek. Jak twierdzi starosta opatowski obecnie realizowane i zaplanowane na przyszły rok działania zagwarantują około 150 nowych miejsc pracy.
Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Marek Szczepanik powiat opatowski odwiedza już kolejny raz. Ostatnia wizyta miała miejsce niespełna dwa miesiące temu.
- Jestem w powiecie opatowskim już kolejny raz. Za każdym razem przekonuję się o tym, jak wiele zostało już zrobione, ale także jakie inwestycje jeszcze czekają na realizację. Jestem pod ogromnym wrażeniem działań podejmowanych przez władze powiatowe, a efekty wszystkich inwestycji są bardzo widoczne i nie można ich w żaden sposób podważyć - powiedział Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. - Powiat opatowski prężnie działa i cały czas stawia na ulepszanie. Już teraz władze powiatu planują kolejne duże działania - dodał. Katarzyna Kaszluga
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10364 razy,
ostatnio: 2020-12-01 19:32:56
Skomentuj artykuł:
Powrót