Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-10-10

Zmiany kadrowe w opatowskiej PSP

Sylwester Kochanowicz został komendantem powiatowym PSP w Opatowie. Na tym stanowisku zastąpił Tomasza Bajerczaka, który awansował na zastępcę świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Podczas narady kadry kierowniczej świętokrzyskich strażaków nominację na zastępcę świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach odebrał bryg. Tomasz Bajerczak. Z kolei nowym szefem opatowskich strażaków został kpt. Sylwester Kochanowicz.
Bryg. Tomasz Bajerczak od października był komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie. Decyzją świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach przeniesiony został do pełnienia dalszej służby w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Kielcach, gdzie z dniem 2 października 2017 r. komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski powierzył bryg. Tomaszowi Bajerczakowi pełnienie obowiązków na stanowisku zastępcy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.
Kapitan Sylwester Kochanowicz od sierpnia dowodził Jednostką Ratowniczo - Gaśniczą w Opatowie. Jest absolwentem Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Służbę w straży rozpoczynał w Komendzie Miejskiej PSP w Gdańsku. Następnie pracował w KP PSP w Kazimierzy Wielkiej oraz KP PSP w Sandomierzu. S. Kochanowicz przez całą dotychczasową karierę zawodową związany był ze służbą w jednostkach ratowniczo - gaśniczych na stanowiskach ratowniczych oraz dowódczych, w tym dowódcy zmiany i dowódcy JRG. Dowodził wieloma skomplikowanymi akcjami wykazując się profesjonalizmem, opanowaniem oraz umiejętnością zarządzania pododdziałami. Stale podnosił swoje wykształcenie i kwalifikacje zawodowe m.in. w 2010 roku ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, a w 2017 r. Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.(JAZ)Foto Szymon Jagun, KW PSP Kielce
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11341 razy,
ostatnio: 2020-11-30 19:11:09
Skomentuj artykuł:
Powrót