Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-18

Plecaki od "Przyjaciółki"

W świetlicy środowiskowej "Przyjaźń" w Krzczonowicach odbyło się przekazanie podopiecznym placówki plecaków szkolnych wraz z pełnym wyposażeniem, ufundowanych przez Fundację "Przyjaciółka".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

- Jako Stowarzyszenie na Rzecz Osób Bezrobotnych w Ostrowcu złożyliśmy wniosek do fundacji, poparty listami osiemnastu dzieci, w których zawarte były informacje, co lubią i jakie przybory szkolne chciałyby otrzymać w wymarzonym plecaku - informuje Agnieszka Budek, prezes stowarzyszenia. - W sierpniu otrzymaliśmy odpowiedź o pozytywnym zaopiniowaniu naszego wniosku.
W ubiegłą niedzielę plecaki zostały przywiezione z Warszawy - siedziby fundatora - i rozdane dzieciom. Radości i uśmiechu nie było końca. Podopieczni świetlicy wzajemnie pokazywali sobie i swoim rodzicom kolorowe tornistry i ich bogate wyposażenie, dziękując pomysłodawczyni i kierującej świetlicą Agnieszce Budek.
Warto przypomnieć, że to właśnie za sprawą pani Agnieszki w ubiegłym roku świetlica w Krzczonowicach przeszła gruntowny remont, sfinansowany przez Fundację Radia RMF FM. W odnowionym budynku, w pięknie umeblowanych pomieszczaniach cyklicznie odbywają się zajęcia i warsztaty dla najmłodszych mieszkańców gminy Ćmielów. Cieszą się one sporym zainteresowaniem, bo stanowią ciekawy sposób na zagospodarowanie wolnego czasu oraz integrację z rówieśnikami.K.F.
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10604 razy,
ostatnio: 2021-02-27 21:55:38
Skomentuj artykuł:
Powrót