Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-09-18

Wizyta w SOSW w Sulejowie

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Sulejowie zmienia się z tygodnia na tydzień. W czasie przerwy wakacyjnej został wyremontowany i przebudowany. Teraz czas na termomodernizację i budowę windy zewnętrznej. Z inwestycją na miejscu zapoznał się w ubiegłym tygodniu starosta opatowski Bogusław Włodarczyk.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Podczas tegorocznych wakacji w Internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulejowie przebudowano sypialnie, zwiększając liczbę miejsc. Przebudowano salę gimnastyczną, gdzie wygospodarowano sale lekcyjne. Powstała także sala przysposobienia do pracy, gdzie podopieczni uczą się gotować. Powstanie również salka rehabilitacyjna do ćwiczeń usprawniających.
Przebudowany ośrodek może przyjąć pod swój dach większą liczbę podopiecznych.
- Inwestycje zwiększyły zainteresowanie naszą placówką. Rodzice są bardziej zadowoleni, bo ich dzieci mają mniejsze i dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne sale lekcyjne - mówi dyrektor Agnieszka Sosnowska-Giez.
Rozszerzenie bazy dydaktycznej o nowe sale lekcyjne pozwoliło na wprowadzenie większej ilości zajęć dodatkowych i popołudniowych dla wychowanków. W tym roku szkolnym dodatkowo do ośrodka zostało przyjętych 13 nowych wychowanków, co przyczyniło się również do utworzenia nowych miejsc pracy. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy poszerzył swoją dotychczasową ofertę również o przedszkole, które w tym roku zostało utworzone. - Na ten moment mamy w ośrodku czterdziestu czterech wychowanków, w tym czworo dzieci w wieku przedszkolnym - dodaje dyrektor placówki.
Jeszcze w tym roku zostanie zamontowana winda zewnętrzna. Planowana jest również termomodernizacja z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej wszystkich budynków ośrodka, wymiana instalacji olejowej na gazową.
Starosta opatowski Bogusław Włodarczyk odwiedził SOSW w Sulejowie. Podczas wizyty rozmawiał również z wychowankami ośrodka o ich potrzebach i zachodzących w placówce zmianach.
- W placówce przebywają dzieci niepełnosprawne, które wymagają specjalnych warunków. Cały czas staramy się udoskonalać bazę wszystkich naszych placówek, aby podopieczni o specjalnych potrzebach edukacyjnych mieli najlepsze i komfortowe warunki nauki i pobytu. Przez podniesienie standardów polepszane są także warunki pracy w placówce - mówił starosta opatowski Bogusław Włodarczyk. Katarzyna Kaszluga
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10683 razy,
ostatnio: 2021-02-27 19:17:10
Skomentuj artykuł:
Powrót