Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-08-31

Największy projekt w województwie

Aż 18 budynków obiektów użyteczności publicznej w powiecie opatowskim zostanie zmodernizowanych w ramach projektu "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Powiatu Opatowskiego". Zadanie wartości 16 mln zł zostanie wsparte środkami zewnętrznymi w kwocie 12 mln. Preumowę na finansowanie inwestycji podpisał z Bogusławem Włodarczykiem, starostą opatowskim, Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa. Podpisy złożyli także Mirosław Adamek, członek Zarządu Powiatu oraz Zofia Rusak, skarbnik powiatu opatowskiego.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Aż 18 budynków obiektów użyteczności publicznej w powiecie opatowskim zostanie zmodernizowanych w ramach projektu "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Powiatu Opatowskiego". Zadanie wartości 16 mln zł zostanie wsparte środkami zewnętrznymi w kwocie 12 mln. Preumowę na finansowanie inwestycji podpisał z Bogusławem Włodarczykiem, starostą opatowskim, Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa. Podpisy złożyli także Mirosław Adamek, członek Zarządu Powiatu oraz Zofia Rusak, skarbnik powiatu opatowskiego. W ceremonii uczestniczyli także radna sejmiku Ewelina Bień, burmistrzowie Ożarowa M. Majcher i P. Rędziak, radni powiatowi T. Świątek, J. Dwojak, A. Skura, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ożarowie Krystyna Wieczorek.
- Obecnie realizujemy inwestycje, których koszt to 23 mln zł- mówił Bogusław Włodarczyk, opatowski starosta.- Dziś podpisujemy preumowę na inwestycję wartości 16 mln zł, z czego otrzymamy 12 mln zł dofinansowania. Najwięcej, bo 7,5 mln zł zostanie zainwestowane w DPS Sobów. Po modernizacji obiekty będą ładniejsze i bardziej funkcjonalne. Będą mniejsze koszty ich utrzymania i dzięki temu można załodze dać podwyżkę płac. Tegoroczne i przyszłoroczne zadania realizowane przez powiat powinny przynieść około 150 dodatkowych miejsc pracy nas terenie powiatu. Wydarzenie jest nietuzinkowe. Nie ma na terenie województwa drugiego takiego samorządu, który w ramach tego działania dostaje tak dużą kwotę pieniędzy.
Termomodernizacja obejmuje 18 budynków, obiektów użyteczności publicznej. Jej celem jest ochrona środowiska poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza i gazów cieplarnianych oraz zastosowanie przyjaznych, energooszczędnych rozwiązań technicznych i technologicznych. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulejowie (gmina Tarłów) zmodernizowana zostanie istniejąca instalacja centralnego ogrzewania oraz instalacja elektryczna, które są w złym stanie technicznym. W Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku (gmina Opatów) zmieniona zostanie izolacyjność przegród zewnętrznych, dachu, stropu piwnicy, by zmniejszyć straty ciepła. Poprawiona też zostanie wentylacja. W Domu Pomocy Społecznej w Sobowie (gmina Ożarów) i w Domu Dziennym "Senior - Wigor" w Opatowie zmodernizowane zostaną instalacje cieplne elektryczne, podobnie w Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej w Ożarowie.
- Niespełna miesiąc temu podpisywaliśmy dużą umowę na modernizację Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie - powiedział Marek Szczepanik, członek zarządu województwa. - Podkreśliłem wtedy, że to nie pierwsze i nie ostatnie nasze spotkanie, gdy podpisujemy umowę na tak duże inwestycje. To jest największy projekt, który wpłynął w tym konkursie. Przed nami kolejne inwestycje i jeszcze będziemy mieli okazję się zobaczyć. Kolejne nabory, konkursy są uruchamiane. Dobrą współpracę realizujemy na wszystkich szczeblach samorządu: gminy, powiatu, województwa. Efekty są widoczne.
Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Ewelina Bień wyraziła zadowolenie, że powiat opatowski ma takich fachowców, którzy potrafią przygotowywać bardzo dobre wnioski. - Dziękuję wszystkim pracownikom, którzy się przykładają do tego, by wnioski były dobrze przygotowane, dziękuję radnym. Nikt nam nie może zarzucić, że tu jest ruina. Życzę, by do powiatu trafiało jak najwięcej funduszy - mówiła E. Bień.
- Wszystko, co dzieje się na terenie gminy Ożarów, jest dla gminy korzystne. To wzbogaca naszą bazę i pomaga w realizacji wielu zadań. Cieszymy się, że operatywność starosty jest duża i postarał się o przygotowanie tak wielkiego projektu, który na pewno poprawi warunki funkcjonowania poszczególnych placówek, poprawi egzystencję mieszkańców i funkcjonowanie zatrudnionych pracowników. Nie zasypiamy gruszek w popiele, staramy się pozyskiwać jak największą ilość środków unijnych, które uzyskujemy dzięki profesjonalnie przygotowanym wnioskom - powiedział burmistrz Majcher.
Zakończenie prac ma nastąpić 30 września 2018 roku.(JAZ)
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12186 razy,
ostatnio: 2021-10-20 18:49:55
Skomentuj artykuł:
Powrót