Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-08-21

Umowa podpisana. Będzie DPS w Opatowie

W budynku byłej pralni i kuchni opatowskiego szpitala będzie Dom Pomocy Społecznej. Umowę na wykonanie inwestycji podpisali Jarosław Basak, dyrektor DPS w Zochcinku i Cezary Luzak, właściciel firmy budowlanej "Karoceza" w obecności radnej Rady Powiatu Opatowskiego Anety Bławat.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W budynku byłej pralni i kuchni opatowskiego szpitala będzie Dom Pomocy Społecznej. Umowę na wykonanie inwestycji podpisali Jarosław Basak, dyrektor DPS w Zochcinku i Cezary Luzak, właściciel firmy budowlanej "Karoceza" w obecności radnej Rady Powiatu Opatowskiego Anety Bławat. Dom Pomocy Społecznej w Opatowie będzie filią DPS w Zochcinku.
- Podjęliśmy decyzję o finansowaniu budowy domu Pomocy Społecznej w Opatowie, bo jest zapotrzebowanie na miejsca w takich ośrodkach- mówi A. Bławat, radna Rady Powiatu Opatowskiego. - Będą nowe miejsca pracy oraz dodatkowe pieniądze, które wpłyną do budżetu wraz z pensjonariuszami spoza naszego powiatu.
W nowym ośrodku będą pokoje dwuosobowe z aneksem kuchennym i łazienką dla 70 osób na dwóch naziemnych kondygnacjach. W podpiwniczeniu będą m.in. pomieszczenia gospodarcze, sale do rehabilitacji, magazyny.
- Powiat opatowski nie stoi osobami chorymi i dlatego tak dużo inwestowane jest w domy pomocy czy warsztaty terapii- mówi Jarosław Basak, dyrektor DPS w Zochcinku.- Mieszkańcy powiatu stanowią kilkanaście procent wszystkich pensjonariuszy naszego DPS. Chętnych do zamieszkania w DPS w Zochcinku jest naprawdę dużo. Nasze atuty to położenie przy skrzyżowaniu dwóch "krajówek" (DK 9 i 74 przyp. red.), bliskość Gór Świętokrzyskich, doskonała baza z minizwierzyńcem, akwenami. Tu jest cisza, spokój. Do tego jakość i ilość terapii zajęciowych. To wszystko przyciąga. Opatów od Zochcinka dzieli niewielka odległość i to gwarantuje sukces inwestycji.
- Dołożymy wszelkich starań, aby inwestycję zakończyć przed terminem - powiedział Cezary Luzak, właściciel firmy budowlanej "Karoceza" z Konar. - Plac budowy przejmujemy 23 sierpnia. W tym roku wykonamy część budowlaną.
Inwestycja kosztować będzie prawie 3 mln zł. W placówce znajdzie zatrudnienie 35 osób. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na jesień przyszłego roku.(JAZ)
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12956 razy,
ostatnio: 2021-10-20 17:14:41
Skomentuj artykuł:
Powrót