Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2005-09-26

Chce pomagać Polonii

Rzemieślnik z inicjatywą

Z inicjatywy mieszkańca Kunowa Mariana Kaszy, powstała Fundacja "MAK Polonus" im. Tadeusza Kościuszki.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Marian Kasza przez ponad 40 lat zajmował się zdobieniem kryształów i szkła artystycznego, a przez blisko 30 lat prowadził działalność rzemieślniczą w Kunowie. Wykorzystując swoje umiejętności i kontakty za granicą postanowił założyć fundację "MAK Polonus" im. Tadeusza Kościuszki. Będzie ona zajmowała się wytwarzaniem pamiątek ze szkła artystycznego i kryształu, które następnie będą dostarczane organizacjom polonijnym.

- Działalność fundacji stworzy warunki do zatrudnienia kilkunastu osób- mówi Marian Kasza.- Poprzez konsulaty i ambasady mam nawiązane kontakty z blisko 500 zrzeszeniami polonijnymi. Chciałbym, aby pamiątki wytwarzane w mojej manufakturze były za granicą sprzedawane na festynach, licytacjach czy aukcjach, a uzyskane w ten sposób środki, organizacje polonijne mogłyby przeznaczać na swoją działalność.

Marian Kasza uważa, że utworzona przez niego fundacja może służyć pogłębianiu współpracy kulturalnej organizacji polonijnych z krajem. Dobrym przykładem takich działań może być organizowanie, za pieniądze uzyskane ze sprzedaży pamiątek z Kunowa, wypoczynku wakacyjnego dla dzieci Polonii w naszym kraju.
/G. Misiewicz /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7203 razy,
ostatnio: 2020-10-23 12:05:25
Skomentuj artykuł:
Powrót