Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2005-09-19

Most dla odważnych

Gmina chce dołożyć

Drewniany most na Kamiennej w Skarbce od lat stwarza zagrożenie dla korzystających z niego rolników.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
O naprawę mostu znajdującego się na drodze powiatowej, prowadzącej ze Skarbki do Wólki Pętkowskiej, mieszkańcy okolicznych wsi prosili wielokrotnie. Drewniana konstrukcja jest przegnita i w kilku miejscach uszkodzona, co stwarza zagrożenie,

o czym przekonali się w ubiegłym tygodniu rolnicy. W poniedziałek do wody runęła drewniana poręcz.

- Na remont czekamy od początku roku. Była nawet taka propozycja, że gmina pokryje połowę kosztów budowy nowego mostu, ale ostrowieckie starostwo nie jest zainteresowane takim rozwiązaniem-mówi Jacek Bajor, radny ze Skarbki.- Była komisja z powiatu, obejrzeli, stwierdzili, że przyczółki i nawierzchnia mostu wymagają natychmiastowego remontu i na tym zakończyła się sprawa.

W tym roku budowa nowego mostu na Kamiennej w Skarbce jest niemożliwa, co potwierdził Jerzy Wrona, naczelnik Wydziału Dróg.

- Inwestycja taka wymaga zaplanowania środków w budżecie. Niewykluczone, że w przyszłym roku wspólnie z gminą zostanie sfinansowana budowa nowego obiektu. Natomiast powstała usterka zostanie naprawiona w trybie natychmiastowym- zapewnił we wtorek naczelnik Wrona.
/G. Misiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8140 razy,
ostatnio: 2020-10-23 05:57:04
Skomentuj artykuł:
Powrót