Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2005-08-10

Jubileusz Waśniowa

Pod patronatem "Wiadomości"

W najbliższą niedzielę, 14 sierpnia na waśniowskich błoniach odbędzie się uroczystość 860-lecia powstania Waśniowa, połączona z 15-leciem samorządu.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Niedzielne uroczystości, nad którymi patronat medialny objęły "Wiadomości Świętokrzyskie" rozpocznie nabożeństwo w intencji społeczności Waśniowa, celebrowane w miejscowym kościele przez proboszcza Tadeusza Koneckiego, wspólnie z proboszczami wszystkich parafii z gminy Waśniów.

Po mszy świętej zaproszeni goście i mieszkańcy Waśniowa w asyście pocztów sztandarowych Zarządu Gminnego PSL, kombatantów, jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, przejdą na waśniowskie błonia, gdzie będzie dalsza część uroczystości.


- Przybycie na imprezę potwierdzili nam wojewoda Włodzimierz Wójcik, wicemarszałek Józef Kwiecień - wymienia wójt Krzysztof Gajewski. - Oczywiście liczymy również na liczny udział mieszkańców nie tylko z Waśniowa, ale i całej gminy. Będzie to nie tylko jubileusz Waśniowa, będziemy też świętować 15-lecie samorządu w naszej gminie.


Podczas części oficjalnej zostaną wręczone odznaczenia państwowe oraz statuetki dla osób, które swoją pracą czy działalnością społeczną zasłużyły się w rozwoju Waśniowa i gminy. Podczas niedzielnej uroczystości przyznaną kilka miesięcy temu nagrodę Pro Publico Bono za utworzenie i prowadzenie schroniska św. Alberta w Skoszynie odbierze ksiądz Jan Mikos.


Jubileusz Waśniowa uświetnią zespół "Toples", Stan Tutaj, Iwona Niedzielska, Marek Fijałkowski, a spotkanie zakończy pokaz sztucznych ogni.
/G. Misiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11361 razy,
ostatnio: 2020-09-19 04:17:02
Skomentuj artykuł:
Powrót