Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2005-08-16

Korty w Nietulisku

Chcą zachęcić turystów

W przyszłym roku w Nietulisku Dużym i Nietulisku Małym powstaną tereny rekreacyjne oraz punkt informacji turystyczno- środowiskowej.
Z unijnego programu, skierowanego na wsparcie rozwoju obszarów wiejskich, gmina Kunów otrzymała 368 tysięcy złotych na realizację projektów w dwóch miejscowościach, mających na celu poprawienie ich atrakcyjności. W Nietulisku Dużym na placu przy szkole podstawowej i w Nietulisku Małym przy remizie powstaną wielofunkcyjne boiska, korty, place zabaw dla dzieci oraz miejsca do rekreacji dla dorosłych.

- Stosowne procedury przetargowe uruchomimy jeszcze w tym miesiącu. Mam nadzieję, że zgodnie z planem place rekreacyjne będą gotowe przed przyszłorocznymi wakacjami - mówi burmistrz Andrzej Jabłoński.- Chciałbym zaznaczyć, że na realizacje projektów w tych dwóch miejscowościach, 120 tysięcy złotych dołoży gmina.

Dodatkowo w Nietulisku Dużym, w budynku po byłej wartowni zostanie uruchomiony w październiku przyszłego roku punkt informacji turystyczno- środowiskowej.
/G. Misiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9434 razy,
ostatnio: 2020-09-24 02:27:41
Skomentuj artykuł:
Powrót