Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2005-08-16

Nie ma chętnych na dwór

Czajęcice ponownie na sprzedaż 

Gmina Waśniów bezskutecznie, jak na razie, poszukuje chętnego na nabycie dworu w Czajęcicach wraz z okalającym go parkiem. Majątek rodziny Reklewskich po raz drugi został wystawiony na przetarg.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Po tym jak wojewoda świętokrzyski wydał odmowną decyzję zwrotu spadkobiercom majątku w Czajęcicach, gmina będąca jego właścicielem wystawiła go na sprzedaż. Wraz z dworkiem, gdzie swoją siedzibę miała rodzina Reklewskich, na przetarg został wystawiony zespół parkowy. W przeciwieństwie do zdewastowanego obiektu dworskiego, park jest zabytkiem i znajduje się w rejestrze zabytków województwa świętokrzyskiego.

- Niestety, nie zgłosiła się ani jedna osoba zainteresowana kupnem majątku. Naszym zdaniem, cena wywoławcza na dworek i park nie była zbyt wygórowana, bo wynosiła niewiele ponad 100 tysięcy złotych. Najprawdopodobniej osoby zamierzające kupić nieruchomość zniechęcił wymóg posiadania programu użytkowego dla parku, ustalony przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Kielcach- wyjaśnił wójt Krzysztof Gajewski.

Gmina po raz drugi podjęła próbę sprzedaży majątku w Czajęcicach. Została obniżona cena do kwoty blisko 70 tysięcy złotych, a potencjalni kupcy mają czas na składanie ofert do 20 września.

Jeżeli nie powiedzie się kolejna próba znalezienia gospodarza dworu to za kilka lat może okazać się, że jedyną cenną i wartą uwagi rzeczą w Czajęcicach będą stare drzewa, bo po dworku zostaną tylko wspomnienia.
/G. Misiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12756 razy,
ostatnio: 2020-09-26 20:35:08
Skomentuj artykuł:
Powrót