Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-08-10

Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego podjęli gościną uczestników lubelskiej pielgrzymki


Już po raz 32 z rzędu piesza pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę przeszła przez Ostrowiec. Część uczestników, w tym bezdomnych i niepełnosprawnych, gościli w swoich domach w sobotę mieszkańcy Szewnej i okolic.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Tegoroczna wędrówka rozpoczęła się 3 sierpnia w Lublinie, potrwa 12 dni i zakończy się 14 sierpnia na Jasnej Górze. Pątnicy idą w 20 grupach podzielonych na 3 kolumny i mają do przejścia około 320 kilometrów. Przyświeca im hasło będące słowami Jezusa Chrystusa: "Pójdź za mną".
Spotkaliśmy pielgrzymów na ulicy Romualda Traugutta - na odcinku wiodącym w stronę Szewnej.

Ostrowiec ich ugościł


- Mieszkańcy Ostrowca witają nas z radością, podejmują posiłkami, częstują chłodnymi napojami - powiedział ksiądz Jan Domański, ojciec duchowny pielgrzymki. - Upał trochę wszystkim doskwiera, ale na szczęście już od paru lat towarzyszą nam w wyprawach samochody z zaopatrzeniem, karetki pogotowia (w tym roku aż trzy) i autokar pielgrzymkowy dla osób, szczególnie tych starszych, które nie będą mogły same iść dalej. Dzisiejszy nocleg przewidziany mamy w Szewnej, Częstocicach, Kosowicach oraz Waśniowie - dla tych osób, które skorzystają z uprzejmości właścicieli prywatnych posesji, a takich propozycji nie brakuje. Pozostali spać będą w remizach strażackich, szkołach i na polu namiotowym. Serdecznie dziękujemy osobom, które przygotowały dla nas odpoczynek, poczęstunek oraz wspierają nas we wspólnej modlitwie.

Dzieci, starsi, niepełnosprawni


Jak co roku w marszu oprócz młodzieży uczestniczą osoby bezdomne, a grupy 2 i 10 tworzą osoby niepełnosprawne. Wielu rodziców zabiera ze sobą na pielgrzymkę dzieci. - Droga na Jasną Górę sprzyja zastanowieniu nad własnym życiem, przystąpieniu do aktu pokuty i pojednania. Tylko Szwedzi szli na Jasną Górę bez spowiedzi - podkreśla ksiądz Domański.
/Marta WYŻYKOWSKA, 10 sierpnia 2010, 6:00/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12435 razy,
ostatnio: 2022-01-23 15:26:50
Skomentuj artykuł:
Powrót