Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-01-14

Wszyscy walczą z zimą - równiarki ratują sytuację


Do wszystkich miejscowości powiatu ostrowieckiego mimo opadów śniegu dało się utrzymać dojazd. Nie brakowało jednak próśb o równiarki do usuwania zajeżdżonego śniegu i błota pośniegowego.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
- Po raz kolejny równiarka pracuje na terenie gminy Bałtów, a już czeka na nią gmina Ćmielów - przyznaje Paweł Wnuk, zastępca naczelnika Wydziału Dróg starostwa powiatowego.
Nie udało się uniknąć problemów na terenie gminy Kunów, gdzie miejscowemu zakładowi komunalnemu pomagali niezawodni Chojnaccy, odśnieżający drogi na terenie gminy Waśniów. - Mamy dojazd do wszystkich gospodarstw i niezagrożone są kursy autobusów szkolnych - zapewnia wójt gminy Waśniów, Krzysztof Gajewski. - Lokalne problemy pojawiają się dopiero wówczas, gdy mocniej zawieje, ale radzimy sobie z tym dość dobrze - zapewnia i dodaje, że mocno we znaki daje się oblodzenie, które nie tylko utrudnia ruch na drogach, ale także powoduje awarie sieci energetycznej, którą zrywają łamane przez lód drzewa. - Generalnie przejezdność jest, ale każdy chce, aby drogi były czyste, a w tych warunkach nie jest to takie proste - dodaje Paweł Wnuk.
/TeZ, 13 stycznia 2010, 10:52/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13906 razy,
ostatnio: 2021-12-07 20:19:42
Skomentuj artykuł:
Powrót