Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-10-19

Bałtów zmienił oblicze


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      W tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów nagrodzone zostało statuetką Wędrowca Świętokrzyskiego, przyznawaną przez Urząd Marszałkowski z okazji Światowego Dnia Turystyki.


    Uroczystość wręczenia statuetek, przyznanych sześciu podmiotom na Kielecczyźnie, odbyła się w hotelu "Exbud" w Kielcach.


    Wędrowca dla Bałtowa odebrał z rąk marszałka, Franciszka Wołodźko dyrektor stowarzyszenia, Jarosław Kuba wspólnie z członkiem, zarządu, Markiem Rejem.


    Uczestniczyli w Walnym Zgromadzeniu Regionalnej Organizacji Turystycznej, której stowarzyszenie jest członkiem oraz wysłuchali prelekcji na temat strategii rozwoju turystyki w województwie pod kątem dziedzictwa kulturowego i promowania produktu turystycznego, wypracowanego przez lokalne organizacje. W spotkaniu uczestniczył dyrektor Polskiej Organizacji Turystycznej oraz przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki i Turystyki.


    Wręczając statuetkę Jarkowi Kubie, marszałek powiedział, że cieszy się z sukcesu bałtowian, bo ta gmina jest mu szczególnie bliska, bowiem kiedyś ukończył Technikum Rolnicze w Bałtowie. Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Jacek Kowalczyk dodał: "do zobaczenia w Bałtowie".


    Cieszy fakt, że działalność stowarzyszenia, która zmieniła całkowicie obraz Bałtowa, została dostrzeżona i uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem. Warto przypomnieć, że w tym sezonie Bałtów odwiedziło już 20 tys. osób.


    K
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 31835 razy,
ostatnio: 2020-11-24 02:23:37
Skomentuj artykuł:
Powrót