Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-06-22

Kunów wygrał proces


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      W miniony czwartek zakończyła się rozprawa przed Sądem Gospodarczym w Kielcach pomiędzy firmą kielecką, która wygrała przetarg na budowę osiedla dla powodzian i Gminą Kunów. Firma budowlana zaskarżyła gminę o odszkodowanie z powodu zerwania umowy (w umowie było stosowne zastrzeżenie).


    -Firma ta, wbrew woli gminy, wprowadziła na plac budowy podwykonawcę, który nie był w stanie uporać się z wykonaniem osiedla w terminie -mówi burmistrz Andrzej Jabłoński. -Kiedy opóźnienia stały się bardzo wyraźne gmina odstąpiła od umowy. Wyszliśmy z założenia, iż dbałość o rzetelne wydatkowanie pieniędzy publicznych jest ważniejsza od groźby ewentualnego odszkodowania.


    Zresztą my również wystąpiliśmy o odszkodowanie wobec nierzetelnego wykonawcy.


    Proces trwał przeszło rok. Mam dziś satysfakcję, że Sąd Gospodarczy przyznał rację gminie. Firma, która próbowała uzyskać odszkodowanie od gminy sama musi zapłacić koszty procesu, a gminie wypłacić odszkodowanie w kwocie 50.000 złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na wspieranie prac interwencyjnych i robót publicznych na terenie gminy Kunów.


(ż)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 31221 razy,
ostatnio: 2020-11-24 01:21:06
Skomentuj artykuł:
Powrót