Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-04-25

Opatów przegrał pieniądze

      Szpital w Opatowie nie może liczyć na 320 tys. zł za dodatkowe świadczenia wykonane poza kontraktem w 2001 roku. W ubiegłym tygodniu Sąd Apelacyjny w Krakowie podjął bowiem orzeczenie niekorzystne dla naszego szpitala.


    Spór o pieniądze między Powiatowym Szpitalem w Opatowie a Narodowym Funduszem Zdrowia trwał od wielu miesięcy.


    Chodziło w nim o zwrot kwoty 320 tys. za wykonanie przez szpital dodatkowych świadczeń, nie ujętych w kontrakcie tzw. świadczeń.


    Przypomnijmy, że szpital najpierw skierował pozew do Sądu Okręgowego w Kielcach. Werdykt kieleckiego sądu był korzystny dla Opatowa. Fundusz miał wypłacić szpitalowi żądaną kwotę. Nadzieje na odzyskanie pieniędzy trwały jednak bardzo krótko, bo wojewódzki oddział NFZ wniósł apelacje od wyroku do Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Ten zaś uznał, że wszystko było zgodnie z prawem.


    Roszczenia szpitala w Opatowie w świetle prawa są bezzasadne.


    Wyrok Sądu Apelacyjnego jest prawomocny. Pozostała tylko nadzwyczajna ścieżka prawna - można wystąpić o kasację wyroku do Sądu Najwyższego.


    Szpital w Opatowie nie jest pierwszym, który przegrał podobny spór z Narodowym Funduszem Zdrowia o nadwykonanie usług. Przedstawiciele opatowskiego szpitala nie chcieli się na ten temat wypowiadać.


    (f)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 32864 razy,
ostatnio: 2020-11-23 09:54:46
Skomentuj artykuł:
Powrót