Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-07-17

BP po kontroli


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      W ramach kontroli zleconych przez premiera Leszka Millera w ubiegłym tygodniu, Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Kielcach przeprowadził kontrolę jakości paliw sprzedawanych na stacji BP w Kunowie. Wyniki laboratoryjne otrzymane z Warszawy potwierdziły wysoką jakość sprzedawanego na tej stacji paliwa. Spełnia ono wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 17.12.2002 roku.


    Po tej kontroli kierowcy mogą być pewni, że kupowane paliwo na stacji BP w Kunowie jest dobrej jakości i zapewnia właściwą eksploatację samochodu.


    Jest to warte podkreślenia, ponieważ ostatnie kontrole przeprowadzone w stacjach paliwowych różnych sieci na terenie całego kraju wykazały istnienie problemu paliwowego. Wiele stacji sprzedaje paliwo złej jakości. Często kierowcy, którzy narzekają na nieoczekiwane pogorszenie pracy silnika, nie zdają sobie sprawy, że to efekt "chrzczonego paliwa".


    Jak się uchronić przed takimi zakupami? W prasie publikowane będą wykazy stacji które przeszły pomyślnie wyniki kontroli i są wiarygodne. Niebawem w internecie publikowana też będzie "czarna lista" stacji, w których paliwo miało niewłaściwe parametry. Dzięki temu kierowcy uzyskają rozeznanie, gdzie można tankować bezpiecznie dla swojego samochodu, a które stacje lepiej ominąć.


    (fk)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19473 razy,
ostatnio: 2020-07-08 02:04:07
Skomentuj artykuł:
Powrót