Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-08-27

Mokra Miss z Bałtowa

Mokro i wesoło


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Wielkie oblężenie przeżywała w minioną sobotę bałtowska Okręglica.


    Tym razem prawdziwym magnesem był nie dinozaur, a Piknik z "Gazetą Ostrowiecką", którego największą atrakcją były wybory Miss Mokrego Podkoszulka. Na ich starcie stanęło siedem uczestniczek, które oceniało męskie jury w składzie: Piotr Lichota (przewodniczący), Jerzy Gierczak, Bogusław Mąka, Ryszard Kieloch, Wojciech Turczyński, Zbigniew Tyczyński i Wiesław Sawicki.


    Przed prezentacją w podkoszulkach, kandydatki musiały się przedstawić i odpowiedzieć na jedno pytanie, a że uczestniczki pochodziły przeważnie spoza naszego regionu, poprawne odpowiedzi wydawać by się było na łatwe pytania wcale takie nie były. I tak m. in. zdaniem kandydatek bałtowski dinozaur to Rajmund, a do tego bałtozaur, wójt gminy nosi nazwisko Krupa, a Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy zwie się "Shout".


    Po tym zabawnym konkursie przyszła główna część wyborów- czyli prezentacja w skąpych podkoszulkach (oczywiście z logiem Stowarzyszenia "Bałt"). Najpierw kandydatki, z pomocą przewodniczącego jury, moczyły się pod prysznicem, a następnie prezentowały swoje wdzięki bardzo żywiołowo reagującej publiczności. Była prezentacja m. in. na tratwie, a także na nowo wybudowanym drewnianym mostku.


    Z entuzjazmem przyjęty został werdykt jury, który odzwierciedlał najwidoczniej gusta publiczności. Miss Mokrego Podkoszulka została "Nika" ze Skarbki, a w nagrodę m. in. otrzymała 3- dniowy pobyt z osobą towarzyszącą w ośrodku Agroturystycznym KRAINA KONI. Tytuł I Wicemiss wraz z telewizorem "Grundig" przypadł Gośce z Sudołu, zaś tytuł II Wicemiss i radiomagnetofon "Philips" Sasetce z Radomia.


    - Wahałam się czy wziąć udział w wyborach, ale nakłonili mnie moi koledzyprzyznaje Dominika- zwyciężczyni, na co dzień studentka z Sosnowca. Stąd pochodzi moja mama, a nie wykluczone, że sama wrócę w okolice Bałtowa, bo mam tu własną działkę.


    Po konkursowych emocjach każdy już mógł biesiadować do późnych godzin wieczornych w rytmach nieśmiertelnych piosenek, odgrywanych przez H. D. S.


    Imprezę, na której było i trochę goło, ale przede wszystkim wesoło zorganizowali- Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów "Bałt", Miejskie Centrum Kultury i "Gazeta Ostrowiecka".


    pas
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 22808 razy,
ostatnio: 2020-07-11 17:54:07
Skomentuj artykuł:
Powrót