Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-08-27

Prokuratura wszczęła śledztwa


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Prokuratura Okręgowa w Kielcach zdecydowała o zakończeniu postępowań sprawdzających i wszczęciu dwóch śledztw. Pierwszego - w sprawie tzw. propozycji korupcyjnej, którą miał złożyć prezydent prezesowi ZOHO S. A. Drugiego - w sprawie sprzedaży akcji Huty Ostrowiec w kontekście przegranej przez gminę sprawy przed Sądem Arbitrażowym.


    -Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że oba śledztwa będzie prowadził V Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej -mówi rzecznik prasowy, prokurator Bogdan Karp. Zostały już zabezpieczone istotne dla obu spraw dokumenty. W miniony czwartek prokuratorzy przeprowadzili przesłuchania pierwszych świadków. Oba śledztwa są tzw. postępowaniami w sprawie, co oznacza, że nikomu nie postawiono jeszcze żadnych zarzutów.


    Tymczasem Stalexport, który - jak zapewniał prezydent - miał sprawę w Sądzie Arbitrażowym przegrać, po wygranej wniósł opłatę sądową w wysokości 250 tys. złotych i zamierza w kolejnym procesie domagać się ustanowienia zastawu na spółkach gminnych: MPK. MWiK i OTBS.


    -Zostaliśmy zmuszeni do tego, gdyż nasz apel o podjęcie rozmów pozostał bez odzewu -mówi dyrektor Stalexportu, Marek Cywiński. Czeka nas kolejny proces przed Sądem Arbitrażowym, a nie sądem powszechnym, gdyż taką umowę zawarliśmy wcześniej z gminą. Spodziewamy się równie pomyślnego dla nas rozstrzygnięcia jak w poprzedniej sprawie.


    Stoicki spokój wykazuje prezes Agencji Rozwoju Lokalnego, Marek Nowak.


    -Jeszcze mamy czas na reakcję mówi prezes. W ciągu miesiąca od doręczenia nam orzeczenia sądu, co nastąpiło 14 sierpnia br. , spróbujemy odwołać się do sądu powszechnego.


    Uważam, że taka możliwość mimo wszystko istnieje.


    (w)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19603 razy,
ostatnio: 2020-07-10 16:59:14
Skomentuj artykuł:
Powrót