Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-19

"Aga Light S. A. W Bałtowie"

BAŁTÓW Sześć lat temu gmina Bałtów zdecydowała się wydzierżawić zabudowania dawnej Spółdzielni Kółek Rolniczych prywatnemu przedsiębiorcy, Krzysztofowi Milcarzowi.


    Wówczas obiekty przedstawiały "obraz nędzy i rozpaczy". Zaniedbane pomieszczenia, zniszczone wiaty, jakieś szczątki maszyn rolniczych. Dziś mieści się tu solidna firma o standardzie europejskim. Teren został ogrodzony, pomieszczenia produkcyjne wyremontowane, aż przyjemnie spojrzeć na biuro, pokój socjalny czy łazienki. Firma "Krzysztof" zatrudnia obecnie 15 osób, z czego pięciu pracowników z Bałtowa. Ten niewielki zakład (w Jacentowie pan Krzysztof ma drugi) produkuje obecnie sufity podwieszane, rastrowe, wykorzystywane głównie w dużych sklepach i marketach. Do tego potrzebne były specjalistyczne maszyny i urządzenia, zresztą niemal wszystkie potrzebne narzędzia wykonywane są na miejscu. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Krzysztof" wykonuje rastery do opraw świetlnych z aluminium anodyzowanego, prowadzi produkcję wykrojników, wielostanowiskowycyh, automatycznych szybkich pras hydraulicznych oraz kompletnych linii technologicznych do obróbki cienkich blach aluminiowych i stalowych.


    -Żeby przedsiębiorca nie zrezygnował z inwestycji (włożył w remont i wyposażenie ciężkie pieniądze), gmina zdecydowała się wynająć mu obiekt na 20 lat - mówi wójt Bałtowa. Na okres krótszy nie opłacałoby się mu inwestować w budynki takich pieniędzy. Rada Gminy (17 głosami na 18 radnych) wyraziła zgodę na 20 -letnią dzierżawę.


    Obiekty nie niszczeją, do gminnej kasy wpływa parę złotych z dzierżawy, ludzie mają pracę.


    K Żak
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15652 razy,
ostatnio: 2020-07-10 23:19:58
Skomentuj artykuł:
Powrót