Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-19

Apetyt rośnie w miarę jedzenia

ĆMIELÓW Zaledwie parę dni trwała wymiana okien w gmachu Gimnazjum i Szkoły Podstawowej Nr 1 - mówi Jan Stachowicz, burmistrz Ćmielowa. Zajęcia lekcyjne były odwołane tylko przez jeden dzień. A zakres robót był naprawdę imponujący. Kielecki "Budrem" wymienił w tym czasie aż 112 okien.


    Po tej inwestycji zostało nam jeszcze trochę gotówki. Jak pan pamięta, środki finansowe na remont dachów i okien pochodzą ze zwiększonej o 230 tys. złotych subwencji w związku z zaistniałymi w szkołach gminnych zniszczeniami powodziowymi. Udało się z tych pieniędzy przeprowadzić kosztowne remonty budynków szkolnych w Brzustowie i Ćmielowie. Nawiasem mówiąc, za wykorzystanie tych środków złożony został donos na burmistrza.


    Rzekomo miałem wziąć kredyt nie pytając o to Rady Gminy. Ot, zwykły paszkwil.


    Wspomniałem, że zostało nam pieniędzy. Wystarczą one na zainstalowanie rynien na sąsiednim budynku przedszkola oraz na wymianę pokrycia dachowego na gmachu szkolnym. Przetarg na to zadanie wygrała firma ze Staszowa. Ustaliliśmy z wykonawcą, że ze względu na bezpieczeństwo, roboty zostaną wykonane w lipcu. W sierpniu będzie czas na naprawę instalacji centralnego ogrzewania oraz na wykonanie elewacji budynku. Jest to gmach z lat 50-tych, który od nowości nie był poddany poważniejszym remontom.


    (Ż)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17779 razy,
ostatnio: 2020-07-14 19:53:39
Skomentuj artykuł:
Powrót