Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-23

Pracowity rok strażaków

      W ubiegłym tygodniu obradował Gminny Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzechowie.


    W czasie posiedzenia oceniono przebieg zebrań sprawozdawczych jakie odbyły się w ostatnich miesiącach w poszczególnych jednostkach.


    Oprócz członków tych jednostek wzięli w nich udział także przedstawiciele władz samorządowych: najczęściej w zebraniach uczestniczyli wójt Jerzy Murzyn, wicestarosta Wojciech Siporski oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP.


    Poprzedni rok na długo pozostanie w pamięci strażaków. Już w kwietniu wystąpiły podpopienia, zaś w lipcu i w sierpniu zaskoczyła wszystkich powodź. Z kolei na przełomie roku 2001/2002 wystąpiły niespotykane od lat opady śniegu.


    Strażacy zapewnili mieszkańcom wielu miejscowości kontakt ze światem, pomagali w utrzymaniu przejezdności dróg. W czasie zebrań podkreślano wysiłek, jaki włożyli oni w walce z żywiołem. Większość jednostek OSP otrzymała w czasie trwania akcji przeciwpowodziowej nowe pompy i węże.


    W czasie zebrań rozdane zostały wnioski na odznaczenia dla wyróżniających się druhów. Postanowiono, że wiosną w gospodarstwach rolniczych na terenie gminy dokonany zostanie przegląd zabezpieczenia obiektów przed pożarem. Ustalono także, że każda jednostka indywidulanie zorganizuje w tym roku uroczystości związane ze świetem strażackim.


   
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16979 razy,
ostatnio: 2020-07-10 01:46:26
Skomentuj artykuł:
Powrót