Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-19

Topole pod topór

JACENTÓW W poniedziałek, 11 marca przejazd przez Jacentów był utrudniony, a momentami nawet wstrzymany.


    -Co się stało? -pytam Lecha Jedlikowskiego, sekretarza UG Sadowie. -Zapadł wyrok na przydrożne topole, które już nieraz dały się we znaki kierowcom. Niedawno suchy konar omal nie spadł na przejeżdżający samochód osobowy. Bywało, że odrywające się od drzew gałęzie spadały na dachy domów mieszkalnych i sklepów czyniąc solidne demolki.


    -Jak pogoda była wietrzna, to strach przed sklepem zaparkować auto -mówi sprzedawczyni ze sklepu spożywczego. -Każda wichura strącała z topól mnóstwo gałęzi i konarów. Cały parking bywa zasłany chrustem. Dobrze, że te drzewa wreszcie usuną.


    -Do wykonania operacji wycinki zamówiliśmy zwyżkę z Rejonu Energetycznego, która sięga do 27 metrów i pozwala ciąć topolę po kawałku od góry oraz zawodowych strażaków z Opatowa, którzy potrafią radzić sobie w najbardziej ekstremalnych warunkach -mówi Lech Jedlikowski. -Wycinka dwudziestu starych, kruchych drzew przebiegła bez dramatycznych wydarzeń.


    -W miejsce topól posadzimy świerki i inne drzewa dekoracyjne -zapewnił Lech Jedlikowski. -W Jacentowie będzie ładniej, ale przede wszystkim bezpiecznie.


    (Ż)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17227 razy,
ostatnio: 2020-07-10 19:58:26
Skomentuj artykuł:
Powrót