Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-12

Giną kable

      Od paru miesięcy ponawiane są kradzieże przewodów elektrycznych z linii napowietrznej zasilającej miejscowości: Krasków, Grójec, Moczydło i Piaski Brzustowskie. W niektórych miejscach kradzieże zdarzały się wielokrotnie. A przerwy w dostawach energii trwały po parę dni. To zaczyna być plagą.


    -Sądząc po metodzie działania sprawców i miejscach dokonywania kradzieży (dokonywane one były z reguły tam, gdzie nie można dojechać policyjnym radiowozem - przyp. A. Ż.) mamy do czynienia z tą samą grupą przestępczą - mówi nadkomisarz Jarosław Adamski, komendant Komisariatu Policji w Ćmielowie. -Od początku roku 2002 mieliśmy już dziesięć przypadków kradzieży przewodów energetycznych. Złodzieje zniszczyli parę kilometrów linii.


    Prawdopodobnie odbiorcami drutu aluminiowego są punkty skupu metali kolorowych spoza terenu powiatu, gdyż policyjne poszukiwania w znanych składach szmelcu nie wykryły paserów.


    Złodzieje wcześniej czy później wpadną. Lepiej jednak, żeby się to stało wcześniej. Wystarczy zadzwonić na numer 26-71-220 zarezerwowany dla akcji "Razem pokonać przemoc". Informację można przekazać anonimowo. W Komendzie Powiatowej Policji już będą wiedzieć, co z tą wiadomością zrobić.


    (Ż)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19276 razy,
ostatnio: 2020-07-11 04:48:41
Skomentuj artykuł:
Powrót