Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-12

Mosty po naprawie

      NIETULISKO. Otrzymaliśmy krytyczny list w sprawie mostu na Świślinie w Nietulisku. Remont mostu wykonany za pieniądze zgromadzone przez TVP w ramach akcji "Pomóż! Telewidzowie - Powodzianom" zdaniem naszego czytelnika został przeprowadzony niedbale. Dojazd do przeprawy jest utrudniony, barierki nie powalają przejeżdżać przez most dużym maszynom rolniczym, a zwłaszcza kombajnom.


    Z panem Bogusławem Małowskim oglądamy plac budowy mostu w pobliżu kościoła w Nietuliski Dużym.


    -Firma "Budromost" ze Starachowic wykonująca remont, przerwała roboty ze względów pogodowych -wyjaśnia wiceburmistrz. Czekamy na wiadomość od nich, kiedy wznowią robotę. Przejezdność mostu jest jednak zapewniona. Do tej pory wykonane zostały nowe przyczółki oraz nasyp w miejscu, w którym most został podmyty. Do wykonania zostało wyasfaltowanie jezdni na moście oraz kilkunastometrowego odcinka dojazdowego. Nie jest natomiast prawdą to, że ten most ma służyć rolnikom w dojazdach na pola.


    Wyremontowany został most nad Kamienną w Nietulisku Małym. Ta przeprawa również ucierpiała w czasie lipcowej powodzi. Jeden z przyczółków mostowych został rozmyty. Do niedawna był on prowizorycznie zabezpieczony sporą pryzmą szlaki, która miała powstrzymać ruch na moście.


    (Ż)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15553 razy,
ostatnio: 2020-07-09 22:44:56
Skomentuj artykuł:
Powrót