Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-12

Spotkanie regionalistów w Bałtowie

      W sobotę, 16 marca w siedzibie Stowarzyszenia "Bałt" w bałtowskim Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie towarzystw regionalnych i środowisk kultury funkcjonujących w powiecie ostrowieckim. Początek imprezy o godz. 11.00.


    W programie przewidziano krótkie wystąpienia Krystyny Lichockiej, Piotra Lichoty i Marka Reja, którzy przypomną okoliczności powstania Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów i program działania "Bałtu", a także Zbigniewa Pękali o walorach przyrodniczych i krajobrazowych Pogórza Bałtowskiego i Moniki Bryły, która przypomni dziedzictwo kulturowe Bałtowa.


    Drugą część imprezy wypełni spacer krajoznawczy po Pogórzu, a po przechadzce organizatorzy zapraszają na posiłek i dyskusję panelową na temat tego, czy dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe może stać się siłą inspirującą do rozwoju społecznego i ekonomicznego gminy. Wprowadzeniem do debaty będzie informacja wójta Mieczysława Budzenia o głównych kierunkach rozwoju Bałtowa i okolicy.


    Zainteresowanych problematyką spotkania odsyłamy do Krystyny Lichockiej, prezesa Stowarzyszenia "Bałt". Pani prezes udzieli dokładniejszych informacji pod numerem telefonu 264- 11- 26. Telefonicznie można potwierdzić indywidualny lub grupowy udział w spotkaniu.


    (Ż)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16877 razy,
ostatnio: 2020-07-14 06:56:47
Skomentuj artykuł:
Powrót