Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-12

Woda dla Wojnowic

      -Staramy się o pozwolenie wodno - prawne na wybudowanie pod dnem rzeki Koprzywianki rurociągu na wodę pitną, zasilającego miejscowość Wojnowice i teren kopalni dolomitów w Piskrzynie -mówi pani Janina Wiśniewska, kierownik referatu rolnego w UG Iwaniska.


    -Dokumentacja techniczna na tę inwestycję jest kompletna. W wsi Wojnowice został powołany społeczny komitet budowy wodociągu. Obecnie trwa zbieranie pieniędzy od poszczególnych mieszkańców. Jest to problem, gdyż na około 65 domów akces zgłosiło dotychczas 30 gospodarzy. W związku z tym koszt jednego przyłącza (wraz z wodomierzem) będzie wynosił około 1.200 złotych.


    Społeczną inicjatywą budowy wodociągu w Wojnowicach kieruje miejscowy sołtys, Bogusław Kwiatek. Mocno wspomaga go swym autorytetem Edward Łucki, przewodniczący Rady Gminy w Iwaniskach.


    Woda w kierunku Piskrzyna i Wojnowic popłynie z ujęcia w Mydłowcu.


    Obecnie linia magistralna wodociągu kończy się w miejscowości Planta, na wysokości stacji benzynowej. Do zrobienia jest więc około dwóch kilometrów rurociągu i kilkuset metrów przyłączy. Będzie to bez wątpienia jedno z najważniejszych tegorocznych przedsięwzięć inwestycyjnych w gminie Iwaniska.


    (Ż)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17515 razy,
ostatnio: 2020-07-14 02:39:25
Skomentuj artykuł:
Powrót