Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-12

Wyciąg na Bukowskiej Górze?

      Pewien Szwajcar, mieszkaniec Lozanny pochodzący z okolic Kunowa zainteresował się pięknem krajobrazowym Bukowskiej Góry. Chciałby w ten teren zainwestować i przystosować go do celów turystycznych i sportowych.


    Polegać by to miało na wybudowaniu ośrodka rekreacyjnego z wyciągiem narciarskim, trasą zjazdową, hotelem i restauracją.


    Stosowna oferta w tej sprawie zostanie złożona w gminie po uzgodnieniu z władzami samorządowymi warunków uzbrojenia rejonu przyszłej inwestycji w podstawowe media, jak energia elektryczna, woda, droga dojazdowa, telefon. Kluczową kwestią jest jednak uregulowanie własności gruntu.


    Bez tego żaden inwestor nie będzie chciał wyłożyć własnych pieniędzy. Jak się dowiadujemy, właścicielem sześciu hektarów gruntu, na Bukowskiej Górze, jest Kunowska Wspólnota Gruntowa. Czy ów zbiorowy właściciel zgodzi się na odsprzedanie swego terenu? Burmistrz Andrzej Jabłoński twierdzi, że kłopotów z nabyciem gruntu nie będzie.


    Jak zapewnia radny Stanisław Pożoga, szwajcarski inwestor ma zamiar w czerwcu powrócić do rozmów w sprawie inwestycji. Spodziewa się, że władze miejskie Kunowa będą zainteresowane jego ofertą.


    (Ż)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19779 razy,
ostatnio: 2020-07-05 04:09:24
Skomentuj artykuł:
Powrót