Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-02-27

Młodzież czeka na nową pływalnię.

    OŻARÓW. W Ożarowie odlicza się już czas do zakończenia budowy krytego basenu. Gospodarze gminy chcą aby obiekt ten został oddany młodzieży w czerwcu -w dniu zakończenia roku szkolnego. - Nowa pływalnia byłaby z pewnością atrakcją wakacyjnego wypoczynku w mieście - mówią radni z tej gminy.


    Tempo pracy na tym obiekcie nie uległo zahamowaniu nawet w okresie zimy.Jesienią Ożarów otrzymał z UKFiS 730 tys.zł (w ramach wojewódzkiego programu rozwoju bazy sportowej). Zabezpieczono więc środki na kontynuowanie inwestycji. W tegorocznym budżecie gminy na dokończenie budowy zaplanowano 2,6 mln zł.


    -Niedawno rozstrzygnięte zostały trzy przetargi na zadania związane z wykończeniem i wyposażeniem pływalni. Wybraliśmy firmy, które wykonają słupki startowe, instalują liny w basenie, rurę do zjeżdżania (dodatkowy element wyposażenia obiektu)i siedziska. Inna firma zainstaluje szafki w szatniach i wyposaży w niezbędny sprzęt pozostałe pomieszczenia - mówi Paweł Rędziak, wiceburmistrz Ożarowa.


    W ubiegłym roku mieszkańcy Ożarowa mieli pretensje do władz gminy to, że nie został udostępniony miejscowej młodzieży w wakacje letni basen, usytuowany w kompleksie sportowym klubu "Alit".


    Wiceburmistrz przypomina, że na uruchomienie letniego basenu nie wyraził zgody sanepid. Obiekt ten nie był bowiem wyposażony w stację uzdatniania wody.


    -Inwestycja taka kosztuje ponad 500 tys.zł. Zdecydowaliśmy, że lepiej będzie jeśli pieniądze te przeznaczymy na nowy obiekt. Letni basem wymaga kompleksowej modernizacji - wyjaśnia Paweł Rędziak.


    /fk/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16686 razy,
ostatnio: 2020-07-14 22:41:30
Skomentuj artykuł:
Powrót