Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-02-27

Monitoring w magistracie

      ĆMIELÓW. Po serii włamań do Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie - ostatnie miało miejsce w styczniu tego roku - Zarząd Gminy zdecydował się na całodobowe monitorowanie i ochronę budynku.


    -Oferty złożyły nam dwie firmy ochroniarskie: "Scorpion" z Ostrowca i "Specpol" z Ćmielowa - mówi Jan Stachowicz, burmistrz. -Skorzystaliśmy z oferty tańszej, lecz nie tylko cena zadecydowała o wyborze "Specpolu". Firma ma siedzibę w centrum Ćmielowa, a konkretnie w Domu Kultury przy Rynku. Spodziewamy się,że w razie zagrożenia szybciej rozpoczną akcję. Ochroniarze z Ostrowca potrzebowaliby na przyjazd do Ćmielowa przeszło 10 minut.


    Po to, żeby ochrona magistratu była jeszcze skuteczniejsza, władze Ćmielowa zafundowały urządzenia firmy "Omega Bis", dzięki którym nawet najmniejszy ruch wewnątrz pomieszczeń zostanie wychwycony przez czujniki i spowoduje alarm.


    -Taniej nas to kosztuje, niż wynajęcie stróża nocnego. Za zainstalowanie systemu alarmowego zapłaciliśmy 150 złotych plus VAT. Kwartalny koszt konserwacji sprzętu, to kwota 80 złotych.


    /Ż/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15863 razy,
ostatnio: 2020-07-11 23:53:01
Skomentuj artykuł:
Powrót