Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-01-26

Trochę się wyjaśniło

      KUNÓW. W piątek, 25 stycznia w Bibliotece Publicznej w Kunowie odbyło się spotkanie Powiatowego Inspektora Budowlanego z właścicielami domów, którzy otrzymali decyzje o wyłączeniu z użytkowania całości lub części budynku. Ta część zebrania interesowała przede wszystkim mieszkańców domów w Witulinie, wyremontowanych przez właścicieli i mimo to uznanych za obiekty do rozbiórki. Spotkanie było również okazją do omówienia szczegółowych zasad gminnej pomocy dla osób, których domy najbardziej ucierpiały w wyniku powodzi.


    -Rada Miasta i Gminy podjęła w tej sprawie uchwałę -informuje Andrzej Jabłoński, burmistrz Kunowa. -Przewiduje się w niej kwotę do 30 tys. złotych dla właściciela odbudowującego swój dom mieszkalny i do 25 tys. złotych na zakup domu lub mieszkania w bloku. Dodatkowo gmina przewidziała 3 tys. złotych na zakup działki budowlanej. Pomoc ta może dotyczyć osób, które zdecydowały się kupić mieszkanie w innym powiecie i województwie.


    Mieszkańcy zainteresowani oferowanym przez gminę zakresem pomocy powinni najpóźniej do 10 lutego określić, z jakiej formy pomocy chcą skorzystać, a przede wszystkim muszą złożyć w tej sprawie stosowne oświadczenie.


    -Mówi się o tym, że w budowanym dla powodzian wielorodzinnym bloku ma być 21 mieszkań, czyli więcej niż wynoszą potrzeby. Jak to jest, panie burmistrzu? -Dopiero po zbilansowaniu potrzeb będziemy mogli określić liczbę rodzin, które zdecydują się na mieszkania komunalne -mówi burmistrz. To ostatecznie przesądzi o liczbie mieszkań, jakie trzeba będzie wybudować. Przypomnę, że jeśli ktoś nie będzie w stanie za własne pieniądze i pomoc finansową proponowaną przez gminę wybudować domu, to wówczas przysługuje mu mieszkanie w budynku komunalnym.


A. Żak
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16817 razy,
ostatnio: 2020-07-10 20:16:31
Skomentuj artykuł:
Powrót