Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-01-18

"Gimbus" ruszy po feriach

      -W listopadzie ubiegłego roku gmina Bodzechów dostala "gimbusa" do przewożenia dzieci z odleglejszych wiosek do szkół w Szewnie i Bodzechowie -pisze do redakcji mieszkaniec Moczydła. -Dotąd jakoś nie możemy się doczekać, aby ten autokar wyruszył w trasę. Nasze dzieci pokonują ponad trzy kilometry bocznych, często zasypanych dróg. Strach je samotnie wysyłać do szkoły. Dowiedzcie się w gminie, co stoi na przeszkodzie w uruchomieniu "gimbusa"? Miesiąc temu pan wójt obiecywał, że od Nowego Roku dowóz dzieci będzie uruchomiony. Mam nadzieję, że gmina nie zamierza robić oszczędności na dzieciach.


    -Wydelegowaliśmy dwóch pracowników gminnego zakładu komunalnego na kurs prawa jazdy. Po zdaniu egzaminu mają oni obsługiwać "gimbusa".


    Mieli zdawać egzamin 31 grudnia. Nie wyszło w tym terminie. Zdali tydzień temu. Dwa tygodnie upłynie zanim panowie, Dariusz Sierpień i Jan Adamek, otrzymają odpowiednie dokumenty z wydziału komunikacji.


    Samochód jest przygotowany. Ma homologację i stosowne ubezpieczenia. W trasę wyruszy po zakończeniu ferii zimowych -zapewnia Jerzy Murzyn, wójt Bodzechowa.


    (Ż)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18514 razy,
ostatnio: 2020-07-10 20:54:26
Skomentuj artykuł:
Powrót