Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-01-18

Pracownia dla super szkoły

      OŻARÓW. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Ożarowie wygrał ogólnopolski konkurs ogłoszony w ubiegłym roku przez marszałka Sejmu i Super Expres o miano Super szkoły. Nagrodą za zwycięstwo jest sprzęt do szkolnej pracowni informatycznej.


    W poniedziałek o godz. 11.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących rozpoczęła się uroczystość związana z nadaniem ożarowskiej placówce miana Super szkoły. W konkursie marszałka Sejmu i Super Expresu wzięło udział aż 800 szkół z całej Polski. W nagrodę super szkoła otrzymała od ogranizatorów konkursu nowoczesną pracownię komputerową. Właśnie wczoraj uroczyście otwarto pracownie i przekazano młodzieży komputery i inne urządzenia stanowiące jej wyposażenie.


    O sukcesie szkoły zadecydowała wspaniała postawa uczennic z Ożarowa w finałowej rozgrywce w Warszawie. Dziewczęta reprezentujące Ożarów: Weronika Dziewirz, Ola Chrapczyńska, Angelika Targowska, Magda Lewkowicz i Agnieszka Majcher najlepiej zaprezentowały się w finale ze wszystkich zespołów szkolnych. Nie tylko prawidłowo wypełniły ankietę, ale wspaniale odpowiadały na pytania wykazując się wiedzą, znajomością historii szkoły, problemów środowiska oraz umiejętnością znalezienia się w nowej sytuacji.


    Na uroczyste spotkanie przyjechali do szkoły parlamentarzyści: Józef Szczepańczyk i Zdzisław Kałamaga, starosta opatowski Kazimierz Kotowski. Z sukcesu szkoły cieszyli się przedstawiciele władz gminy i bardzo liczne grono miejscowych przyjaciół szkoły.


    (fk)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 20033 razy,
ostatnio: 2020-07-11 22:51:11
Skomentuj artykuł:
Powrót