Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-01-18

Przymiarki budżetowe

      WOJCIECHOWICE. Planowany budżet gminy Wojciechowice zakłada dochody w wysokości 5.199 tys. złotych, natomiast wydatki o 300 tys. większe. Ów deficyt ma być pokryty z kredytu zaciągniętego w Banku Spółdzielczym w Bidzinach.


    -Ściślej mówiąc, będzie to druga transza pożyczki zaciągniętej jeszcze w roku ubiegłym -mówi Agnieszka Łuba Mendyk, wicewójt. -Priorytetowym zadaniem inwestycyjnym na ten rok jest budowa sali gimnastycznej przy gimnazjum w Bidzinach. Wykonawcą przedsięwzięcia jest ostrowiecki Kombinat Budowlany. Obiekt ma być przekazany do użytkowania 15 grudnia 2002 roku. Spodziewamy się uzyskać część środków z UKFiS.


    Mamy ambitne zamiary wykonania asfaltowej drogi łączącej miejscowości Sadłowice i Łopata. Zadanie to znalazło się na liście rezerwowej Funduszu Aktywizacji Obszarów Wiejskich. Wypadałoby wybudować pięć dróg gminnych, ale bez wsparcia finansowego zrobić się tego nie da. Liczymy na środki z PHARE 2001 "Odbudowa". Nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie, ale czy pieniądze wpłyną i kiedy, tego na razie nie wiemy.


    (Ż)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 20426 razy,
ostatnio: 2020-07-11 23:45:32
Skomentuj artykuł:
Powrót