Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-10-04

Klimatyczna impreza pod chmurką

Piknik Edukacyjno-Ekologiczny w PP nr 21

Już po raz kolejny w Publicznym Przedszkolu nr 21 odbył się Piknik Edukacyjno-Ekologiczny. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęły "Wiadomości Świętokrzyskie".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Tradycją PP nr 21 stały się już pikniki edukacyjno-ekologiczne. Mimo chłodnego i pochmurnego dnia piątkową imprezę trzeba zaliczyć do udanych. W zabawie wzięły udział wszystkie przedszkolaki z PP nr 21 wraz z rodzicami oraz dzieci z zaprzyjaźnionych placówek.

- Piknik Edukacyjno-Ekologiczny odbył się pod hasłem "Jesienne zbiory darów". Impreza miała charakter ludowo-ekologiczny, a jej celem było uwrażliwienie mieszkańców naszego miasta na potrzebę segregacji surowców wtórnych oraz promowanie elementów ludowych naszej małej ojczyzny- mówi Salomea Broda, dyrektor PP nr 21.

Piknik otworzyła kapela ludowa, która powitała gości przed wejściem do przedszkola, a potem w uroczystym pochodzie zaprowadziła do ogródka tej placówki, gdzie odbyła się impreza.

- Myślę, że słońce, którego może nam dziś brakować, zastąpi uśmiech na waszych twarzach. Dziś obchodzimy też Międzynarodowy Dzień Uśmiechu. Uśmiechajmy się więc i uczmy, bo walor edukacyjny tych cyklicznych imprez jest niesamowity - mówił prezydent Jarosław Wilczyński.

Podczas pikniku tradycyjnie można było bawić się i uczyć na licznych stoiskach. Do wspólnej zabawy włączyli się m.in.: Agencja Rozwoju Lokalnego, Fundacja Nasza Ziemia, Nadleśnictwo Ostrowiec, Inicjatywa Młodzieżowa, Agencja Rynku Rolnego, Remondis, Klub Gaja, Tesco, ODS "Malwa" oraz Rada Osiedla Stawki. Również nasza redakcja wspólnie z Agencją Rynku Rolnego przygotowała stoisko. Dzieci mogły rysować, malować, musiały wykazać się wiedzą ekologiczną podczas quizu i rozwiązywania zagadek. Nie lada wyzwaniem było budowanie twierdzy z surowców wtórnych i konkurs w zgniataniu butelek na czas.

Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Inicjatywa Młodzieżowa przeprowadzili zbiórkę surowców wtórnych. Każda osoba, która przyniosła do ich stoiska makulaturę lub zużyte baterie, mogła otrzymać torby ekologiczne oraz świeże owoce. Udało się zebrać około tony surowców wtórnych, które pod koniec imprezy odebrała firma Remondis.

Nie zabrakło też elementów ludowych. Na licznych stoiskach zaprezentowali się twórcy ludowi, m.in. bałtowska kwiaciarka - Urszula Cieślik i pszczelarz rzeźbiący w pszczelim wosku - Edward Budzeń.

Podczas pikniku zebrani mogli bawić się razem z zespołem Best Way.
/K. Tomala/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 20222 razy,
ostatnio: 2020-11-30 18:07:16
Skomentuj artykuł:
Powrót