Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-10-11

Słoneczny Festiwal Recyklingu

Pod patronatem Wiadomości

W piątek na terenie Publicznego Przedszkola nr 7 odbył się drugi jesienny piknik edukacyjno-ekologiczny. Na wszystkich uczestników zabawy czekała moc atrakcji.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
To już druga impreza ekologiczna. Tym razem dzieci i ich rodzice gościli w PP nr 7 na os. Słonecznym.

- Cieszę się, że naszą małą ojczyznę możemy rozsławiać w całej Polsce. Współpracujemy z rożnymi organizacjami ekologicznymi. W wyniku wsparcia Urzędu Miasta wiosną nasze przedszkole odebrało certyfikat Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Chcemy kontynuować edukację ekologiczną najmłodszych na wysokim poziomie, bo czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci - mówi Anna Kuligowska dyrektor PP nr 7.

Podczas Pikniku Edukacyjno-Ekologicznego zaprezentowało się kilka firm i instytucji. Swoją cegiełkę na rzecz ekologii dołożyli m.in.: Centrum Edukacji Ekologicznej, Inicjatywa Młodzieżowa, Remondis, Firma "LIFE", TESCO, PP 21, PSP 10, PZU, LOP oraz artyści: Dariusz Gołębiowski, Edward Budzeń, Jan Kopciał, Urszula Cieślik, Danuta Klechowska, Ernest Malara oraz H. Dziewięcka. Wśród prezentujących się firm były także Wiadomości Świętokrzyskie. Na naszym stoisku dzieci mogły wziąć udział w licznych zabawach i konkursach. Bardzo dużą popularnością cieszył się konkurs plastyczny na portret "Magicznego drzewa". Bardziej odważni mogli ścigać się w dmuchaniu balonów na czas, układaniu puzzli, z kolei starsze dzieci zmierzyły się w quzie ekologicznym. Dla maluszków przygotowaliśmy konkursy w kolorowaniu obrazków i rozwiązywaniu rebusów. Dzieci mogły się pochwalić także zdolnościami manulanymi. Ze starych gazet robiły gazetowe ludziki. Ich inwencja twórcza w tym zakresie była bardzo duża.

Także w piątek prezydent Wilczyński odebrał w Warszawie nagrodę Czarodziejskiego Drzewa przyznaną przez Klub Gaja. Nasza gmina otrzymała tę nagrodę za zaangażowanie w działanie ekologiczne wszystkich gminnych placówek oświatowych.

- Urząd Miasta został wyróżniony Czarodziejskim Drzewkiem. To nagroda za zaangażowanie dzieciaków w działalność na rzecz ekologii. Cieszę się, że dostrzegają nas poza granicami naszego miasta - mówi prezydent Jarosław Wilczyński.

Podczas pikniku Centrum Edukacji Ekologicznej UM i Inicjatywa Młodzieżowa przeprowadziła zbiórkę surowców wtórnych.

- Podczas dwóch pikników udało się nam zebrać 1,5 tony surowców wtórnych (makulatura, baterie, butelki PET, puszki aluminiowe oraz zużyty sprzęt RTV i AGD). Zebrane surowce nieodpłatnie odebrała firma Remondis- mówi koordynator ds. edukacji ekologicznej oraz współpracy z młodzieżą Sergiusz Olejniczak. - Chciałbym podziękować młodzieży z Inicjatywy Młodzieżowej: Kasi, Michałowi, Klaudii, Esterze, Mateuszowi i Kasi za pomoc w zorganizowaniu pikników, zorganizowanie stoisk informacyjno-edukacyjnych oraz przeprowadzenie konkursów, gier i zabaw. Podziękowania należą się również tym wszystkim, którzy włączyli się we wspólną zabawę podczas pikników.

Na koniec Pikniku Edukacyjno-Ekologicznego wszystkich zebranych bawiło Stowarzyszenie KLANZA z Lublina z cyrkową formą czerwonego kapturka, warsztatami kuglarskimi, grami i zabawami dla dzieci.
/K. Tomala/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18846 razy,
ostatnio: 2020-11-23 14:44:29
Skomentuj artykuł:
Powrót