Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-03-11

W krainie musicalu i operetki

PSL kobietom

Już po raz trzeci przedstawicielki płci pięknej z gminy Ćmielów uczestniczyły w programie artystycznym przygotowanym z okazji Dnia Kobiet. Tym razem panie zgromadzone w sali widowiskowej Domu Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie wysłuchały arii Romy Owsińskiej oraz obejrzały najśmieszniejsze skecze kabaretu "Pigwa - Show".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W przeddzień Dnia Kobiet dzięki zaangażowaniu eurodeputowanego Czesława Siekierskiego i przy współpracy z Domem Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie zorganizowano atrakcyjny koncert dla mieszkanek gminy Ćmielów. Zanim jednak rozpoczęła się część artystyczna, wszystkie panie przyjęły życzenia z okazji swojego święta.

- Dzień Kobiet to wspaniałe, historyczne święto, o którym szczególnie my panowie pamiętamy i próbujemy je reaktywować i kontynuować- mówił Jan Kuśmierz, burmistrz Ćmielowa.- Dzień Kobiet to również doskonała chwila do podziękowań za to, co robicie na co dzień, za waszą pracę, opiekę i miłość. Dziękujemy wam serdecznie.

Z życzeniami dla wszystkich kobiet wystąpił również gość specjalny spotkania, prof. nadzw. dr hab. Stanisław Zaborniak, rektor WSBiP w Ostrowcu Św.

- Praktycznie przez 365 dni w roku, codziennie jest pań święto. Trudno nie wspomnieć też o tym, że każdy dzień spędzają panie przy pracy i właśnie ten 8 marca, to wyrwanie i przypomnienie o pań ważności- mówił.- Prawda jest taka, że bez was nie byłoby nas. Każdy jeden kwiatek po kolei, każdy pocałunek na dłoni czy na policzku to również coś, co z wielkim szacunkiem pozwala nam docenić pracę wszystkich kobiet. Serdecznie życzę wszystkim paniom wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet.

Po tych ciepłych słowach panie miały okazję przenieść się w świat musicalu i operetki za sprawą najpiękniejszych arii wyśpiewanych przez Romę Owsińską - sopranistkę liryczno - koloraturową, której akompaniowała na pianinie Katarzyna Sroka. Po muzycznej podróży m.in. do słonecznej Hiszpanii czy stolicy Austrii panie obejrzały najśmieszniejsze skecze w wykonaniu kabaretu "Pigwa - Show".

W spotkaniu uczestniczyli także przyjaciele kobiet w osobach: wójta gminy Bodzechów Jerzego Murzyna, wójta gminy Waśniów Krzysztofa Gajewskiego, przewodniczącego zarządu miejsko - gminnego PSL w Kunowie Bogusława Małowskiego oraz prezesa zarządu miejsko - gminnego PSL w Ćmielowie Wojciecha Sernika.
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 5789 razy,
ostatnio: 2020-07-07 04:02:28
Skomentuj artykuł:
Powrót