Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-02-02

Karnawałowe wątpliwości

Żądza władzy

Ostrojazd, jak wszystkie grody w Scyzorykolandii i cały Kaczogród, bawił się. Bawili się uczniacy, bawiły się elity. Bal gonił bal. Znikały z półek wytworne kreacje damskie i eleganckie garnitury. Dostanie się do fryzjera w sobotę, bez wcześniejszego zapisu, graniczyło z cudem.
Digitus ze spokojem reagował na to wszystko. Garniturów miał w zapasie, a fryzura nie wymagała specjalnych zabiegów. Siedział w swoim gabinecie i przekładał zaproszenia.

- To na Bombową Ściepę, to na jubel Scyzorykowych Wieści, a to na Wielką Inaugurację Extra Ostrojazdu- wyliczał szef Domostwa przekładając kartki.- Tydzień za tygodniem impreza. Skąd brać na to zdrowie?

Digitus nie był typem człowieka, który musiał być na każdej oficjalnej potańcówce. Chętnie wysłałby w zastępstwie Jawniaka, ale kolega już uprzedził go, że na tych imprezach być nie może. Sięgnął po telefon i zadzwonił do młodszego kolegi z Teraz Opanujemy Samorządy.

- Witam Wodza Ostrojazdu- zaczął. Jeszcze kilka dni temu nie rozmawiali ze sobą po tym, jak Lisicki postawił na swoim, przywrócił do pracy Staranną, na swojego zastępcę wybrał Kopacza z Prawych i Sprawiedliwych. Sytuacja wymagała jednak zakopania topora wojennego i ponownego połączenia sił. Chodziły słuchy, że wróg nie śpi, a nawet czai się tuż za rogiem.- Tobie też na biurko piętrzy się stos zaproszeń?

- Niestety- westchną Lisicki.- Taki to okres w roku, że wszyscy chętnie widzieliby nas jako swoich gości. Cena sławy...

- I władzy- dokończył Digitus. No i wybierasz się na wszystkie?

- Wybieram się tylko do Scyzorykowych Wieści. Na Bombową Ściepę wyślę Górala, a na Wielką Inaugurację Asystenta.

- To świetne rozwiązanie- z podziwem dla młodszego kolegi ocenił Digitus.- To ja też wybiorę się do Scyzorykowych Wieści i wręczę nagrodę Najlepszemu Atlecie. Na Bombową Ściepę i Wielką Inaugurację wyślę Rozłożystego. Zresztą na Bombowej Ściepie i tak będzie towarzyszył swojej połówce. Najwyżej powiem, żeby w moim imieniu kupił jakąś bombę. Myślę, że nikt się nie obrazi za takie rozwiązanie?- dla pewności dopytał młodszego kolegę.

- Pewnie nie, przecież pewnie zrozumieją, że nie można być wszędzie, bo to tylko ludzie prawi i sprawiedliwi mają zdolność bilokacji- zażartował Lisicki.
//

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6316 razy,
ostatnio: 2021-03-01 10:52:40
Skomentuj artykuł:
Powrót