Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-02-02

Polonez "Pod Jarem"

Studniówka ZS w Bałtowie

Maturzyści z Zespołu Szkół w Bałtowie bawili się na tradycyjnym balu studniówkowym, który odbył się w zajeździe "Pod Jarem".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W tym roku uczniowie klas czwartych technikum architektury krajobrazu, technikum rolniczego i technikum leśnego w ZS w Bałtowie opuścili mury szkoły i na ten jedyny w swoim rodzaju bal studniówkowy wybrali gościnne progi zajazdu "Pod Jarem". W gustownie wystrojonej sali i przy suto zastawionych stołach zgromadziło się ok. 50 przyszłych maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi, grono pedagogiczne i rodzice, którzy zadbali o wszystkie szczegóły dobrej zabawy. A ta rozpoczęła się tuż po godzinie 19 od oficjalnych przemówień przedstawicieli samorządu uczniowskiego, dyrektora placówki Jarosława Chodały i reprezentujących Radę Rodziców - Krystyny Niciejewskiej i Jacka Dwojaka.

- Drogie koleżanki i koledzy, czas szybko biegnie. To już czwarty rok nauki w ZS w Bałtowie, który dobiega końca. Do tej pory było raczej beztrosko i wesoło, ale za sto dni przystąpimy do matury. Myślę, że uda nam się pomyślnie ją zdać i że wszyscy wykorzystamy należycie zdobytą wiedzę, ale dzisiejszy wieczór spędzimy na wspaniałej zabawie- mówiła w imieniu uczniów Anna Nowak. -Korzystając z okazji, pragniemy serdecznie podziękować naszym nauczycielom i rodzicom. Ze szczególnymi słowami wdzięczności zwracamy się do pana dyrektora, dziękując mu za wyrozumiałe wsparcie i pomoc. Zdarzyło nam się parę razy znaleźć na dywaniku, ale dzięki życzliwości i cierpliwości pana dyrektora udało nam się rozwiązać wszystkie problemy. Wyrazy wdzięczności kierujemy do nauczycieli i wychowawców z internatu. W ciągu czterech lat przekazywali nam rozległą wiedzę i przygotowali do dorosłego życia. Nigdy nie szczędzili dla nas czasu.

- Jest to dla nas wszystkich szczególny wieczór, zebraliśmy się, aby uczcić fakt zbliżającej się matury, jest to spotkanie tradycyjne, typowa studniówka- mówił dyrektor ZS w Bałtowie Jarosław Chodała. - Życzę wam drodzy uczniowie, aby ten wieczór utkwił w waszej pamięci. Od dzisiejszego dnia do matury pozostało 100 dni, a przed wami wielka próba - egzamin dojrzałości. Serdecznie życzę wam tego, aby wyniki z tej matury mogły być przyjęte w takiej samej atmosferze jak dzisiejsza studniówka. Ale żeby tak było, trzeba jeszcze ciężko pracować przez 100 dni. Dzisiaj jest ten jeden dzień, w którym możecie o tym nie myśleć. Życzę wszystkim wesołej zabawy do białego rana.

Po oficjalnym otwarciu balu przez dyrektora placówki nadeszła pora na tradycyjnego poloneza, odtańczonego z prawdziwą gracją i szykiem. Podczas skomplikowanego układu choreograficznego dziewczęta olśniewały swoimi gustownymi kreacjami, a towarzyszący im partnerzy dodawali całej paradzie animuszu. Po polonezie wszyscy wznieśli toast kieliszkiem szampana za udaną zabawę, której rytm przez całą noc wyznaczał zespół "Bazylion".
/K. Faldrowicz /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6491 razy,
ostatnio: 2021-02-26 18:47:23
Skomentuj artykuł:
Powrót