Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-04-06

Rzemieślnicy podzielili się jajkiem

Wielkanocne spotkanie

W Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Św. odbyło się wielkanocne spotkanie ludzi lokalnego biznesu. Wzięli w nim udział m.in. posłowie Zbigniew Pacelt i Jarosław Rusiecki oraz kapłani - kapelan rzemiosła ksiądz Krzysztof Rusiecki oraz ksiądz prałat Tadeusz Lutkowski.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
- Życzę wam, byście zgłębiając tajemnice wiary, odczytali je każdy z osobna jako szansę dla siebie. Niech ta radość zmartwychwstania Chrystusa pomaga wam w waszej ciężkiej pracy, w tych trudach, przeciwnościach, w tym łamaniu głowy - jak we współczesnym świecie gospodarki utrzymać i rozwijać swój zakład, jak powiększyć te dobra, które są nam niejako zadane, z których inni czerpią i korzystają - mówił do ostrowieckich przedsiębiorców kapelan rzemiosła, ks. Krzysztof Rusiecki.

Po życzeniach od księży oraz zaproszonych gości, wśród których był Marian Lipka, starszy Cechu z Opatowa, przedsiębiorcy podzielili się wielkanocnym jajkiem. Na stołach nie zabrakło również innych tradycyjnych potraw - białego barszczu z chrzanem, sałatek i ciast.
/J. Słodkiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 21827 razy,
ostatnio: 2022-06-27 05:26:39
Skomentuj artykuł:
Powrót