Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-03-08

Wyjątkowy koncert

PSL zawsze pamięta o kobietach

Tradycją w powiecie opatowskim jest organizowanie przez Polskie Stronnictwo Ludowe imprez z okazji Dnia 8 Marca, na które zapraszane są panie, a specjalnie dla nich występują gwiazdy polskiej estrady. W tym roku również szefostwo partii w powiecie postanowiło w sposób szczególny zaakcentować święto. Mimo że zostało zorganizowane kilka dni przed oficjalną datą Dnia Kobiet, zadbano aby panie czuły się wyróżnione i docenione.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
- Szanowne panie, witam was bardzo serdecznie w imieniu własnym, starosty opatowskiego Kazimierza Kotowskiego, w imieniu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kobiety to jest coś najcenniejszego, co ma ten powiat- zwrócił się do bohaterek piątkowego spotkania przewodniczący Rady Powiatu Bogusław Włodarczyk.- Szanownie panie, chcemy żeby wasze święto trwało nie jeden dzień, a cały rok. Chcemy byście czuły, że my mężczyźni was kochamy i dlatego robimy tę imprezę.

Zarząd powiatowy PSL w Opatowie zadbał, by spotkanie było wyjątkowe. Z zaproszenia Bogusława Włodarczyka i Kazimierza Kotowskiego skorzystał były marszałek województwa i sekretarz Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL- Józef Szczepańczyk.

- Pamiętam, że zawsze na spotkaniach organizowanych przez Polskie Stronnictwo Ludowe w Opatowie z okazji Dnia Kobiet były tłumy. Można zapomnieć języka, jak człowiek zobaczył tyle piękna- mówił żartobliwie Józef Szczepańczyk.- Mam przyjemność w imieniu prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego Waldemara Pawlaka przekazać paniom najserdeczniejsze życzenia. Polskie Stronnictwo Ludowe zawsze pamięta o kobietach, a dowodem, że szanujemy panie jest fakt, iż w ścisłym szefostwie partii mamy dwie kobiety- minister pracy i polityki społecznej Jolantę Fedak oraz wicemarszałek sejmu Ewę Kierzkowską, od której mam paniom przekazać serdeczne życzenia i pozdrowić.

W dziesięcioletniej historii powiatu po raz pierwszy obchody Dnia Kobiet zorganizowano w siedzibie starostwa. Kazimierz Kotowski nie ukrywał, że jest bardzo zaszczycony i czuje się wyróżniony tym faktem.

- Cieszę się, że w dniu dzisiejszym widzimy panie uśmiechnięte, zadowolone, pełne nadziei. Chcemy podziękować za wysiłek, trud, za lata pracy i wszystko co robią panie dla tego społeczeństwa. Pracujecie zawodowo, pracujecie w domu, opiekujecie się dziećmi, wnukami. Nie zawsze to jest doceniane należycie. Robicie wszystko, aby życie rodzin było normalne. Przecież to w domach kształtuje się podstawowe cechy charakteru młodych ludzi. Cieszymy się tym bardziej, że po raz pierwszy w murach tego budynku możemy gościć tak wiele pań. Dzięki wam wielokrotnie obraz naszego powiatu jest pozytywny i pozytywnie odbieramy na zewnątrz. W imieniu Zarządu Związku Powiatu Polskich, samorządu powiatu opatowskiego życzymy zdrowia, spełnienia marzeń i dziękujemy, że przyjęłyście nasze zaproszenie- powiedział współorganizator starosta Kazimierz Kotowski.

Rzeczywiście frekwencja na piątkowej imprezie w Opatowie była imponująca. Organizatorzy nie przewidzieli, że impreza może się cieszyć tak dużym zainteresowaniem i wiele pań musiało na stojąco oglądać koncert Krystyny Giżowskiej. Gwiazda polskiej sceny lat 70 i 80 rewelacyjnie bawiła publiczność. Zaśpiewała największe przeboje- "Złote obrączki", "Nie było ciebie tyle lat" czy "Przeżyłam z tobą tyle lat". Wspólnie z Krystyną Giżowską swoich sił wokalnych próbowali starosta i przewodniczący Rady Powiatu. Umiejętności wokalne panów pozostawiały wiele do życzenia, ale za to sam pomysł został nagrodzony gromkimi brawami pań.

Kilka godzin później impreza z okazji Dnia Kobiet odbyła się w Ożarowie. Tam również na Giżowką czekała wypełniona po brzegi sala widowiskowa Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury. Wspólnie ze starostą Kazimierzem Kotowskim i przewodniczącym Rady Powiatu Bogusławem Włodarczykiem życzenia paniom z okazji ich święta złożył burmistrz Marcin Majcher.

- Cieszę się bardzo, że zechciałyście panie skorzystać z naszego zaproszenia i przyjść na imprezę, którą zorganizowaliśmy z myślą o was i dla was. Mam nadzieję, że spędzimy razem miłe chwile, a za progiem tej sali zostawiłyście zmartwienia, problemy dnia codziennego- powiedział do mieszkanek gminy Ożarów burmistrz Marcin Majcher.

Na spotkaniu w Ożarowie obecny był także poseł Andrzej Pałys.

- Z głębokiego serca życzę samach dobrych dni, żeby na waszych twarzach było więcej uśmiechu, zrozumienia. Życzę byście panie miały oparcie u płci brzydkiej, przy swoim boku silnego mężczyznę, który szanuje i kocha- powiedział parlamentarzysta PSL.

Dzień Kobiet w Opatowie, choć kilka dni przed oficjalnym świętem z pewnością był udany. Polskie Stronnictwo Ludowe kolejny raz pokazało, że jest blisko mieszkańców powiatu nie tylko przed wyborami.
/G. Misiewicz /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 23262 razy,
ostatnio: 2022-07-07 01:06:10
Skomentuj artykuł:
Powrót