Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-12-24

Opłatek w starostwie

Nastrojowe spotkanie samorządowców

W Starostwie Powiatowym w Opatowie odbyło się spotkanie opłatkowe. Z zaproszenia starosty Kazimierza Kotowskiego skorzystali wójtowie, burmistrzowie gmin powiatu opatowskiego, kierownicy jednostek organizacyjnych, dyrektorzy szkół.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Przez ostatnie lata gospodarzem wigilijnych spotkań samorządowców Ziemi Opatowskiej było Liceum im. Bartosza Głowackiego. W tym roku postanowiono jednak zaprosić włodarzy gmin do starostw powiatowego.

Gospodarzem czwartkowego, nastrojowego popołudnia był starosta Kazimierz Kotowski. Z jego zaproszenia skorzystali wójtowie i burmistrzowie , komendanci straży pożarnej i policji, liczną delegację stanowili radni powiatowi, radni rad gmin, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu. Marszałka województwa reprezentował Bernard Antos dyrektor biura Zarządu Województwa, gościem Kazimierza Kotowskiego był także Wiesław Reszczyk, kierownik Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim.

- Możemy różnie oceniać kończący się rok, ale moim zdaniem był on dobry. Obdarzyliście nas państwo zaufaniem i w mojej ocenie dana nam szansa została wykorzystana. Podjęte zostały liczne działania zmierzające do pozyskania środków, co uważam, nie byłoby możliwe bez współpracy z samorządami gminnymi oraz wojewódzkim. Przypomnę, że to właśnie w naszym województwie jest realizowany program zrównoważonego rozwoju, co przynosi wymierne skutki- mówił do zebranych starosta Kazimierz Kotowski, który jednocześnie życzył realizacji planów, zamierzeń i oby przyszły rok nie był gorszy od obecnego.

Gości w świąteczny klimat wprowadzili wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jałowęsach. Do życzeń przyłączył się również ojciec Tacjan Mróz, gwardian klasztoru Bernardynów, który poświęcił opłatek i pobłogosławił zebranych.
/G. Misiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 23224 razy,
ostatnio: 2020-12-02 00:35:01
Skomentuj artykuł:
Powrót