Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-01-18

Ostrowczanie kolędowali z Eleni

Ofiara na hospicjum

Tłumy wiernych uczestniczyły w koncercie kolęd i pastorałek w wykonaniu Eleni, który odbył się w środę w kolegiacie pod wezwaniem św. Michała Archanioła.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W święto Trzech Króli nasze miasto odwiedziła jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek - Eleni. W jej wykonaniu można było usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki autorstwa Kostasa Dzokasa, w których odśpiewanie włączyła się licznie zgromadzona publiczność. Magia wspólnego kolędowania udzieliła się dosłownie wszystkim, a solistka kilkakrotnie bisowała. Na życzenie zgromadzonych wykonała dodatkowo dwa popularne utwory ze swojego repertuaru - "Nic miłości nie pokona" i "Tylko w twoich dłoniach jestem jak melodia" oraz pieśń "Ave Maria", która we wnętrzach kolegiaty p.w. św. Michała nabrała szczególnego brzemienia.

Koncert, którego głównym organizatorem była Akcja Katolicka, był kolejnym przedsięwzięciem wspomagającym budowę ostrowieckiego hospicjum. Podczas kolędowania z Eleni zbierana była ofiara na tę akcję. Jej propagator, ks. Paweł Anioł przybliżył zgromadzonym, na jakim etapie są prace poczynione do tej pory przy Domu Ulgi w Cierpieniu, co trzeba zrobić w najbliższym czasie i jak można wspomóc te działania. Jednym z takich sposobów jest przekazanie jednego procenta podatku dochodowego.

- Osoby chcące przekazać jednoprocentowy datek na hospicjum mogą uzyskać pomoc w wypełnieniu rocznego zeznania podatkowego w Domu Parafialnym "Michael" przy ul. Okólnej oraz w Świetlicy Wspólnoty Świętokrzyskiej przy ul. Słonecznej - zapewnia ks. Anioł.

Kolejny ostrowiecki występ Eleni odbędzie się 18 maja, w rocznicę urodzin Jana Pawła II, patrona ostrowieckiego hospicjum.

Współorganizatorem koncertu było Miejskie Centrum Kultury.
/K. Fałdrowicz /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 21223 razy,
ostatnio: 2020-11-30 19:46:43
Skomentuj artykuł:
Powrót