Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-01-11

Szaleństwa sylwestrowej nocy

Do siego roku

Ostrowczanie na dziedzińcu Starego Browaru, opatowianie na rynku, ożarowianie w centrum osiedla wspólnie z włodarzami miast powitali Nowy Rok 2010.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Ostrowiec

Sylwester pod gwiazdami to już ostrowiecka tradycja. Mniej tradycyjne było jednak miejsce wspólnej zabawy ostrowczan. Tym razem impreza odbyła się nie na Rynku, ale na dziedzińcu Starego Browaru Saskich, który wkrótce ma się stać kulturalną Mekką miasta i towarzyszyła jej typowo zimowa sceneria.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o imprezach masowych teren zabawy został ogrodzony. Obowiązywał także zakaz wnoszenia napojów alkoholowych i środków pirotechnicznych. W żaden sposób nie zaważyło to jednak na jakości wspólnego świętowania, które rozpoczęło się o 22.30. Zgromadzonych rozgrzewał szczeciński zespół "ABBA show" specjalizujący się w coverach szwedzkiego bandu. Małżeństwo Katarzyna i Tadeusz Paculda oraz Agnieszka Weisfeld i Marcin Murawski czarowali barwnymi strojami z obowiązkowymi butami na wysokich konturnach i ciekawymi układami choreograficznymi przeplecionymi pokazami pirotechnicznymi. Znane wszystkim przeboje, przy których nie straszny był mróz, sprzyjały wspólnym śpiewom i tańcom, a cała ekspresja i dynamizm artystów wnet udzieliły się publiczności.

O północy urządzono efektywny pokaz petard i sztucznych ogni. Nie zabrakło również symbolicznej lampki szampana i życzeń od ostrowieckich włodarzy.

- W 2010 r. życzymy wszystkiego najlepszego: zdrowia, ciepła rodzinnego i żeby wszystkie Państwa życzenia spełniły się, żeby każdy dzień był szczęśliwy i radosny. Ciepła i szczęścia w rodzinach. Każdy z państwa ma marzenia. Oby ten nowy rok był tym, w którym one się spełnią. Wszystkiego najlepszego - mówił w imieniu władz samorządowych Ostrowca Św. prezydent Jarosław Wilczyński.

Nad bezpieczeństwem bawiących się czuwali funkcjonariusze ostrowieckiej KPP, Straży Miejskiej i KPPSP. O sprawny przebieg imprezy zadbali animatorzy kultury z MCK.

Opatów

Niech nowy rok będzie lepszy dla mieszkańców gminy Opatów. Pogody ducha, radości, optymizmu i wiary w lepszą przyszłość- takie życzenia tuż przed północą przekazali uczestnikom zabawy na rynku Krystyna Kielisz i Adam Mazurek, burmistrzowie Opatowa.

Już na dwie godziny przed północą rozpoczęła się zabawa na rynku w Opatowie. Brawurowo konferansjerkę poprowadziły dziennikarki Radia Opatów Barbara Kasińska i Sandra Krakowiak. Liczne konkursy i zabawy rozgrzały publiczność.

Uczestnicy bawili się przy muzyce mechanicznej i muzyce romskiej grupy.

- Aby wszystkie marzenia spełniły się w tym roku- powiedział Dariusz Bińczak, przewodniczący Rady Miejskiej i rozpoczął odliczanie. O północy niebo rozświetliły fajerwerki. Szampan lał się strumieniami. Na szczęście obyło się bez zakłócenia porządku. Kilku zbyt agresywnych uczestników zabawy natychmiast uspokoili policjanci.

Równie dobrze bawiono się na prywatkach i opatowskich lokalach. Sylwester w domu weselnym Elma zawsze należy do udanych.

-Atrakcyjna cena, dobry zespół muzyczny i urozmaicone menu są gwarantem dobrej zabawy- powiedzieli organizatorzy.

Ożarów

Tradycyjnie już od kilku lat w centrum największego osiedla w Ożarowie organizowany jest "Sylwester pod gwiazdami". Mieszkańcy tłumnie uczestniczyli w zabawie na świeżym powietrzu. Na skwerze w osiedlu "Wzgórze", przy muzyce, którą zapewnił ożarowski dom kultury, bawiła się nie tylko młodzież. Strzelały petardy, korki od szampana, a punktualnie o północy życzenia mieszkańcom złożył burmistrz Marcin Majcher.
/K. Fałdrowicz, G. Misiewicz, J. Strzyż/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 22482 razy,
ostatnio: 2020-12-01 23:56:56
Skomentuj artykuł:
Powrót