Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-01-11

W "Magnacie" i "Gromadzie"

Studniówki rozpoczęte

Maturzyści z "Staszica" i "Chreptowicza zainaugurowali sezon studniówek. Obie szkoły zdecydowały się na organizację balu w restauracjach. Zgodnie z tradycją bale na sto dni przed maturą rozpoczęły się polonezem. Dla uczniów sobotnia noc była pełna radości i szczęścia.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Roztańczony "Staszic"

198 uczniów klas maturalnych wraz z osobami towarzyszącymi bawiło się w sobotę na balu studniówkowym Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Św.

Sześć klas trzecich rozpoczęło Studniówkę 2010 już po raz siódmy w gościnnych progach hotelu "Gromada" od tradycyjnego poloneza, tańczonego oddzielnie przez każdą grupę przyszłych maturzystów. Kilkadziesiąt minut pokazu ciekawych układów i figur nie znudziło nauczycieli, którzy z zadowoleniem oklaskiwali swoich podopiecznych. Trzeba przyznać, że było na co popatrzeć. Na tegorocznej studniówce w "Staszicu" królowała czerń, ale dzięki temu wyróżniały się kreacje w kolorze czerwonym, zielonym, błękitnym i obowiązkowo, zgodnie z trendami mody, fioletowym. Nie brakowało też oryginalnych fryzur - irokezów i dredów.

- Jesteście wspaniałym i wyjątkowym rocznikiem m.in. dlatego, że przyszło wam zrealizować bardzo trudne zadanie - musicie właśnie wy przetestować nowe zasady nowej matury, będziecie zdawać tę nieszczęsną matematykę obowiązkowo - zaznaczyła Grażyna Kałamaga, dyrektor LO nr I im. St. Staszica. - Przed wami rzeczywiście okres ciężkiej nauki, wyścig z czasem po wiadomości, umiejętności, po zwycięstwo na maturze i ja jestem pewna, że będzie ono udziałem was wszystkich. Dzisiaj w ten wyjątkowo piękny, mroźny wieczór możecie o tym zapomnieć. Korzystajcie z okazji. Niech ten wieczór i noc będą dla was pełne radości i szczęścia i niech pozostaną na zawsze w waszej pamięci.

W oficjalnej części imprezy znalazły się również wystąpienia przedstawicieli rodziców i reprezentantów samorządu uczniowskiego, którzy dziękowali wszystkim nauczycielom, a w szczególności wychowom klas trzecich. Kwiaty powędrowały w ręce: Izabeli Sarny, Katarzyny Szczerbińskiej, Urszuli Cędzikowskiej, Agaty Sowińskiej, Michała Sitarskiego i Wojciecha Szymańskiego, dla którego dodatkowo klasa III d po polonezie zatańczyła walca.

Po lampce szampana przyszedł czas na tradycyjnego walca. Później uczniowie mieli okazję dalej prezentować swoje taneczne umiejętności w takt muzyki wygrywanej przez zespół "Sukces". I tak do białego rana...

"Chreptus" bawił się w Magnacie

Młodzież z II LO im. J. Chreptowicza w Ostrowcu bawiła się na studniówce, którą zorganizowano w gościnnych murach restauracji "Magnat" w Jacentowie.

W tradycji tego ostrowieckiego liceum jest wiele niezapomnianych i udanych studniówek. Z pewnością ta ostatnia, także do nich należy. Idealnie dopasowane garnitury, długie suknie i pięknie ułożone fryzury towarzyszyły wszystkim zebranym. Królowała klasyka, ale niektórzy zdecydowali się na nieco odważniejsze w kroju i kolorze stroje.

Bal studniówkowy rozpoczął się polonezem. Każda klasa zatańczyła go oddzielnie. Pokazy uczniów siedmiu klas trzecich, którzy w tym roku opuszczą szkolne mury, obserwowali ich rodzice i nauczyciele. Nie zabrakło też wychowawców klas, na ręce których młodzież złożyła kwiaty.

- Życie niesie za sobą konieczność zdawania różnych egzaminów. Za sto dni przystąpicie do egzaminu dojrzałości. Jednak dzisiejszy dzień jest też egzaminem. Dziś zdajecie egzamin z dorosłości, do której każdemu młodemu człowiekowi się tak spieszy. Wierzę, że jako dorośli, ale jeszcze młodzi ludzie ten egzamin zdacie. W imieniu całej rady pedagogicznej życzę wam, aby ten bal był niezapomniany. Mam nadzieję, że wspaniały nastrój dzisiejszego dnia, powtórzy się w dniu egzaminu maturalnego. Bal studniówkowy 2010 roku uważam za otwarty - mówił dyrektor szkoły Jerzy Nowak.

Nie obyło się również bez lampki szampana i walca, po którym młodzież "Chreptusa" bawiła się ze swoimi profesorami do białego rana.
/K. Tomala, K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 23156 razy,
ostatnio: 2020-12-02 01:02:22
Skomentuj artykuł:
Powrót