Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-11-23

Potrzebne spotkania

Dzień Seniora w Częstocicach

Ponad 100 ze 140 zaproszonych gości bawiło się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 8 na uroczystym spotkaniu z okazji Dnia Seniora. Do najstarszych mieszkańców Częstocic przyszły władze miasta i powiatu, z prezydentem Ostrowca Św. Jarosławem Wilczyńskim na czele.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
- Bardzo zależy mi na tym by ludzie spotykali się, a szczególnie seniorzy. Oni swoje już w życiu zrobili, ale to od nich czerpiemy dobre wzorce. Takie osiedlowe spotkania są dla nich ważne, bo wychodzą z domów, spotykają się z kolegami z dawnych lat, mając sobie często dużo do powiedzenia - mówi przewodniczący Rady Osiedla Częstocic Eugeniusz Gładysz.

Rada Osiedlowa zadbała o uroczystą oprawę spotkania. Uroczystości rozpoczęły się przedstawieniem artystycznym przygotowanym przez dzieci z miejscowej szkoły podstawowej. Uczniowie "ósemki" recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

- Chciałem podziękować pani dyrektor Urszuli Dumani za przygotowanie tak wspaniałej imprezy. Wspaniale, że w te uroczystości włącza się szkolna młodzież. To bardzo ważne dla tych seniorów. Oni kiedyś robili coś dla nich, a teraz sytuacja odwraca się i ci najmłodsi poprzez przedstawienie, które przygotowali, robią coś dla nich. Dzięki temu między tymi dziećmi i starszymi mieszkańcami naszej dzielnicy jest taka przyjemna harmonia -powiedział E. Gładysz.

Dla Eugeniusza Gładysza był to wieczór szczególny. Wystąpił tu w dwóch rolach - jako gospodarz imprezy oraz z racji wieku jako jeden z gości. Ze szczególną uwagą przyglądał się występom najmłodszych mieszkańców dzielnicy.

- Mój najmłodszy wnuczek Karol, uczeń IV klasy naszej szkoły, również recytował tu wiersze. Występuje więc tu w dwóch rolach - dziadka i seniora oraz gospodarza - mówił nie kryjąc wzruszenia, przewodniczący Rady Osiedla Częstocice.

O dużej roli spotkań z okazji Dnia Seniora mówili również inni mieszkańcy. Leopold Stefański - 85-letni mieszkaniec ul. Świętokrzyskiej, ojciec dwóch córek, z wykształcenia ekonomista, emerytowany pracownik Huty Ostrowiec jest stałym bywalcem Dni Seniora.

- Takie spotkania przy są nam bardzo potrzebne. Chciałbym dodać, że słowa pochwały należą się naszemu przewodniczącemu Rady. I nie chodzi tylko o dzisiejsze spotkanie, ale przede wszystkim o realizowanie wszystkich problemów jakie mu zgłaszamy- powiedział Leopold Stefański.

Zabawa seniorów trwała do godziny 23, a bawiono się przy dźwiękach zaproszonego zespołu.
/J. Słodkiewicz /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 21136 razy,
ostatnio: 2020-11-30 16:54:42
Skomentuj artykuł:
Powrót